המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - ספטמבר 2011

המחאות על יוקר המחייה

החרם על מחירי הקוטג' זכה לשיתוף פעולה נלהב מצד הציבור והוביל לשורה של מחאות ענק נגד יוקר המחיה בתחומים שונים במשק...


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 26/09/11 גליון מספר 28
חדשות הצרכנות

          

חדש בתחום הצרכנות... 

האם תבוטל מגבלת התווים במסרונים בסלולר?
המועצה הישראלית לצרכנות גיבשה עם ח"כ אמנון כהן הצעת חוק הקוראת לבטל את מגבלת התווים במסרונים בסלולר. לדברי מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגבלת אורך המסרון נועדה לחלוב מהצרכנים כסף על רכיב בשירות שעלותו בטלה בשישים.
להמשך הכתבה

הצעת החוק של המועצה לצרכנות וח"כ כרמל שאמה- הכהן, דורשת להוסיף למטרות בנק ישראל סעיף המקנה הגנה על הצרכנים. מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג נימק את ההצעה באומרו: "בנק ישראל צריך להגן גם על רווחת הצרכנים וראוי שהדבר יצוין במפורש בין מטרותיו."
להמשך הידיעה

 
טיפ- חוזרים לבית ספר
כולנו, ההורים, מכירים את הסיוט של חזרה לבית הספר. אחרי חופש גדול ארוך ויקר (קייטנות, ים/בריכה, פיצה, סרטים ומופעים), אנו ניצבים מול רשימת הקניות לבית הספר. איך אפשר לחסוך בהוצאות? 
למידע נוסף
 
 
הצו הצרכני

מדבקת אחריות- האם יבוא הקץ לבלאגן במגירות?
הכנסת אישרה את הצעת החוק "מדבקת האחריות" של ח"כ דליה איציק וח"כ כרמל שאמה שנועדה לאפשר לצרכנים לממש את זכותם לקבלת שירות תיקונים בתקופת האחריות עבור מוצר שרכשו, גם כשהתעודה הלכה לאיבוד.
למידע נוסף

 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

כמה עלתה לך חבילת הנופש?
צרכן שהזמין חבילת תיירות לברלין, הופתע כשבבית המלון, עם הגעת הקבוצה, החליטה החברה לגבות מהנוסעים 70 יורו נוספים על שני סירים, בטענה שהחבילה נמכרה במחיר הפסד. 
למידע נוסף

 

 
חוק וסדר
ביטול קנסות יציאה

בקרוב יבוטלו קנסות היציאה המוגזמים שצרכנים נדרשו לשלם בכל שוק התקשורת. למועצה לצרכנות מגיעות תלונות רבות של צרכנים הנדרשים לשלם קנסות יציאה בגובה של אלפי שקלים בבואם להתנתק מחברת התקשורת שלהם. החוק יגביל את גובה הקנס לסימלי- 8% מהחשבון החודשי הממוצע כפול מספר החודשים שנותרו למנוי. 

להמשך>
 
חינוך והסברה

האם אפשר להוזיל את מחיר ספרי הלימוד? 
בדיונים בנושא ספרי הלימוד בועדת החינוך של הכנסת, שהתקיים ערב פתיחת שנת הלימודים תשע"ב, אמר מנכ"ל המועצה, עו"ד אהוד פלג, כי הוצאה לילד אחד על ספרי לימוד בשנה, עשויה להגיע ל 600-700 ש"ח, והעלה הצעה שעשויה להוזיל את עלות הדפסת הספרים ואת מחירם לתלמיד. להמשך>מאמר עמדה 
היא לא רוצה דירה באקירוב וגם לא וילה בקיסריה. רק רוצה לחיות בשקט. עלמה זהר כותבת מהאוהל
רציתי לספר לך מי אנחנו, ומה אנחנו עושים פה ואיך הגענו לפה בכלל. אנחנו הילדים של חורף שנת שבעים ומשהו, גדלנו, אנחנו מזמן כבר לא בצבא. השתחררנו, טיילנו במזרח, חזרנו, עשינו תואר (חלקנו אפילו שניים)... בקיצור, עלינו על המסלול. להמשך>


המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators