המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - ינואר 2013

חטיף בריאות
מנכ"ל משרד החינוך אוסר להכניס ממתקים אל  בתי הספר. אולם, "חטיפי בריאות" הקרויים גם  חטיפי אנרגיה- מותרים, למרות שהם מכילים שומן, פחמימות וסוכרים כמעט כמו ממתקים רגילים.  איך אנחנו כצרכנים יכולים לדעת מה מכיל האוכל שאנחנו אוכלים?


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 15/1/2013 גליון מספר 44
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 

חטיף בריאות
מנכ"ל משרד החינוך אוסר להכניס ממתקים אל  בתי הספר. אולם, "חטיפי בריאות" הקרויים גם  חטיפי אנרגיה- מותרים, למרות שהם מכילים שומן, פחמימות וסוכרים כמעט כמו ממתקים רגילים.  איך אנחנו כצרכנים יכולים לדעת מה מכיל האוכל שאנחנו אוכלים?
למדריך לסימון מזון

בדיקת מעילים
המועצה לצרכנות ותוכנית חסכון, בדקו מעילי ילדים לקראת החורף, האם מעילי הילדים אכן עמידים בפני הגשם?
לצפייה בכתבה

סלט ירקות
התאחדות האיכרים והמועצה הישראלית לצרכנות מתכוונים לפעול בחקיקה כדי ליצור פיקוח על פערי התיווך בירקות ובפירות.בכוונת הצדדים לקדם את החקיקה מיד לאחר הבחירות.
עוד מוצע כי הקמעונאי יהיה מחויב לפרסם בשילוט בחנות בנוסף למחיר הפרי או הירק את מחיר המכירה בו החקלאי מכר את תוצרתו ואת פער התיווך בכדי שיהיה לצרכן כלי בקרה.

 
טיפ- קנייה במבצעי סוף שנה

סוף השנה האזרחית מביאה איתה שפע של מבצעים והנחות בחנויות השונות.
המועצה לצרכנות מזכירה לכם את זכויותיכם:
למידע נוסף


 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

צרכן רכש טלוויזיה LCD ממשווק גדול בארץ. בתקופת האחריות התגלתה תקלה: במעבר ממסך צר למסך רחב נשארת מסגרת של תמונה קודמת. מחלקת השירות של החברה העבירה את הטלוויזיה לתיקון אולם אחרי כחודש הוחזרה הטלוויזיה אל הקונה ללא תיקון התקלה.
להמשך הטיפול בתלונה 

 

 

 

 

 

 
חוק וסדר

ספקיות שירותים מתמשכים ישלחו לצרכן דו"ח חיובים שנתי
ב 1.1.13 נכנס לתוקף תיקון לחוק הגנת הצרכן  המחייב ספקיות שירותים מתמשכים (תקשורת,שרותי טלוויזיה בכבלים וכד') המשולמים בהוראת קבע או בכרטיס אשראי, לשלוח לצרכנים, בסוף כל שנה, סיכום שנתי המפרט את כל החיובים שנשלחו לצרכן במהלך השנה ואת יתרת חובותיו.
מדובר על טופס הדומה לטופס 106 הניתן על ידי מעסיק לעובדיו מידי שנה. הסיכום השנתי יישלח לצרכנים, מידי שנה, במהלך חודש מרץ.
יובהר כי החוק לא יחול על עסקאות שהתשלום החודשי בגינן הוא קבוע, כלומר אחיד ובלתי תלוי בהיקף הצריכה או השימוש (מנוי לעיתון וכד').
התיקון לחוק יכנס לתוקף בחודש ינואר 2013 ויחול גם על עסקאות שנעשו קודם לכן.
החוק יסייע לצרכן בכך שיחסוך את מלאכת שמירת החשבונות, יאפשר בחינת החיובים באופן שנתי מרוכז ואת השוואתם לחיובי השנים הקודמות.

 
חינוך והסברה
צרכנות נבונה בשיעור אזרחות: פעילות חינוך והסברה במסגרת לימודי האזרחות
בחודש דצמבר התקיימה פעילות הסברה חינוכית בתיכון לבנות "בית שולמית" בירושלים. הבנות, תלמידות כיתה י"ב, בחרו במסגרת הבגרות שלהן באזרחות לבצע מטלת ביצוע בנושא "צרכנות נבונה".
נציגה ממחלקת החינוך וההסברה של המועצה נפגשה עם בנות הכיתה לפעילות הסברה חווייתית בנושאי צרכנות שונים הרלוונטיים לתלמידות: ביטול עסקה, אותיות קטנות, מכר מרחוק ועוד. בעקבות המפגש, החליטו התלמידות להירתם ולהתגייס למאמצי ההסברה של המועצה והעלו רעיונות להגברת המודעות לצרכנות נבונה בסביבתן הקרובה.
הבנות בחרו לקדם בהתנדבות ועל חשבון זמנן הפרטי שני רעיונות:
1.    עיצוב פלאייר הסברה להגברת המודעות לזכויות צרכניות והפצתו במיילים בתפוצה רחבה לכל אנשי הקשר של התלמידות עם בקשה להעבירו הלאה לפחות לעשרה אנשים נוספים.
2.    כתיבה, בימוי והצגה של מערכון בנושא צרכנות נבונה שיוצג באירוע פורים בפני כל תלמידות התיכון והוריהן. המערכון גם יצולם וישמש כחומר הסברה נוסף שישלח במיילים.
את ההפקה והביצוע של רעיונות אלו תלווה אשת הקשר בבית הספר, המורה לאזרחות, שתקבל תמיכה וליווי מקצועי מצוות המועצה

 

 מאמר עמדה 

בחירות 2013 בחרו בתבונה  בב.ק.ש.ה / עו"ד אהוד פלג
סוגיה מוכרת בתעמולת בחירות היא השאלה האם משווקים מועמד פוליטי כפי שמשווקים בקבוק קוקה-קולה?
דבר אחד ברור- תהליך קבלת ההחלטות של הבוחר צריך להכיל את אותם השלבים בבחירה פוליטית ובבחירה צרכנית. השאלה היא רק האם הבוחר מיישם אותם או שבחירתו מתקבלת בתהליך חלקי וחסר.
להמשך המאמר

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators