המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - מרץ 2012

חדש בתחום הצרכנות
מימוש זכויות רפואיות
במועצה לצרכנות מתקבלות פניות צרכנים המלינים על חברות המציעות שירותים למימוש זכויות רפואיות. מהתלונות עולה כי מופעל על הצרכנים לחץ רב ע"י החברות לחתום על חוזים שקשה מאוד, אם בכלל להשתחרר מהם ואשר המשמעות הכלכלית שלהם לא ברורה לצרכנים עד הגיע מועד התשלום


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 18/3/2012 גליון מספר 34
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 

מימוש זכויות רפואיות
במועצה לצרכנות מתקבלות פניות צרכנים המלינים על חברות המציעות שירותים למימוש זכויות רפואיות. מהתלונות עולה כי מופעל על הצרכנים לחץ רב ע"י החברות לחתום על חוזים שקשה מאוד, אם בכלל להשתחרר מהם ואשר המשמעות הכלכלית שלהם לא ברורה לצרכנים עד הגיע מועד התשלום. בין היתר נטען על ידי חלק מהמלינים כי המידע שקיבלו בטרם חתמו על החוזה בדבר סיכוייהם לממש זכויות היה לא נכון, והביא אותם לחתום על החוזה ולשלם דמי פתיחת תיק אשר לא מוחזרים. רק לאחר החתימה על החוזה התברר להם על ידי אנשי מקצוע, כגון רופאים ורו"ח, כי אין הם זכאים לקבל כספים ו/או הנחות מהמדינה בגין מצבם. 
להמשך הידיעה

כמה עולה טלפון נייד?
צרכנים רבים מתלוננים כי הם נדרשים לשלם לחברת הסלולר בעת ההתנתקות סכומים גבוהים עבור מכשירי הסלולר. המועצה לצרכנות חושבת כי יש לחייב את חברות הסלולר לקבוע את מחיר מכשיר הסלולר לצרכן בעת ההתקשרות, מבלי להתנותו בצריכת שירותים מהחברה.
להמשך הידיעה

יש תחרות?
המועצה לצרכנות שלחה מכתב למשרד האוצר: סירוב האוצר לצרף נציגי המועצה לצרכנות לוועדה מעלה ספקות כבדים ביחס לכוונה האמיתית מאחורי הקמת הועדה
להמשך הידיעה

 
טיפ- קריסת חברות תעופה

שנת 2012 נפתחה בקריסתן של מספר חברות תעופה . במועצה התקבלו תלונות החברות וביניהן "spainair" הספרדית  ו- maleb ההונגרית, בעקבות קריסתן, עשרות אלפי נוסעים נותרו ללא שרות וללא כספם, המועצה לצרכנות ריכזה עבורכם הנחיות להקטנת הנזק מרגע קבלת הידיעה בדבר קריסת חברת התעופה. היכולת להקטין את הנזק תלויה במידה רבה בדרך בה בוצע התשלום לחברה.
למידע נוסף>


 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

א' הזמינה סלון דרך אתר קניות באינטרנט. לאחר שבועיים, הספה הזוגית החלה לשקוע. א' פנתה אל היצרן , שהבטיח  לתקן את הסלון בביתה. הספה תוקנה אך לא כראוי, והצרכנית דרשה להחליף את הספה. 
להמשך התלונה >

 

 
חוק וסדר

הצגת מחירים באינטרנט
המועצה לצרכנות מקדמת עם ח"כ כרמל שאמה-הכהן הצעת חוק  שתקל על יכולתו של הצרכן לבצע רכישה מושכלת.
על פי ההצעה, פרסום מחירי המוצרים באתר האינטרנט של החנויות יקל על צרכנים לבדוק ולהשוות מחירים, באמצעות גלישה לאתרי העוסקים, לבדוק מחירם של מוצרים וסלי קניה אישיים ולהשוותם בטרם יצאו מביתם לביצוע הקניה, ובכך לבחור באופן אפקטיבי את הספק ממנו ירכשו את המוצרים.
לאיזון הפגיעה האפשרית בעסקים, בהצעת החוק מוצע לחייב רק עוסק גדול חיובו של עוסק קטן יהיה אך ורק אם בלאו הכי הם מקיימים אתר אינטרנט.

 
חינוך והסברה

הוענקו הפרסים לתלמידים יוצרי הקליפים הזוכים  בתחרות "חכמים על הסלולר"
12 קליפים הגיעו לשלב הגמר בתחרות הארצית לכיתות ט-י ומסגרות בלתי פורמאליות, להפקת קליפ הסברה לצריכה נבונה של שירותי הטלפון הסלולרי, לציון יום הצרכן הבינלאומי. 
האירוע היווה את שיאה  של הפעילות החינוכית שהתקיימה במערכת החינוך, בשיתוף פעולה בין משרד החינוך (מנהל חברה ונוער והמפמ"ר למדעי החברה), המועצה הישראלית לצרכנות ומשרד התמ"ת (האגף להכשרה מקצועית ולפיתוח כ"א). 
למידע נוסף>מאמר עמדה 

בוכים כל הדרך לבנק- עו"ד אהוד פלג
מר ישראלי עשה את דרכו אל הבנק כשהוא מהרהר במה ששמע זה עתה מחברו, לקוח של בנק אחר, אותו פגש במקרה ברחוב.
החבר סיפר לו כי החליט לאחרונה להעביר את חשבונו לבנק חדש, שבו עמלות העו"ש מאוד גבוהות: 2.20 ₪ לפעולה בערוץ ישיר, ו-6.90 ₪ לפעולת פקיד, אולם הריבית על האוברדראפט היא רק 11%.
להמשך המאמר >

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators