המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 09/04/2018

בדיקת המועצה לצרכנות: באילו רשתות של חנויות נוחות הכי משתלם לעצור?
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק מדגמית 33 תחנות נוחות של 8 חברות. הזולה ביותר בממוצע: רשת תפוז. בין המוצרים נמצאו פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות על אותם מוצרים בדיוק

 

פסח


למי מאיתנו לא יוצא לעצור בחנויות הנוחות הממוקמות בתחנות הדלק ולקנות משהו קטן לנשנש לדרך או אולי השלמת קניה של מוצר ששכחנו או רק לשתות קפה לקראת המשך הנסיעה? לצורך כך נשלחו סיירי המועצה לצרכנות אל חנויות הנוחות באופן אקראי של 8 חברות:  אנרג'י , אלונית, מנטה, טן פלוס, מיקה, sogood ,yellow תפוז.

 

ערכנו בדיקה של 12 מוצרים: מים מינרליים 0.5 ליטר,  קולה/זירו/ספרייט 0.5 ליטר,  קפה ומאפה, ארוחה לדרך, ארטיק מגנום, במבה 80 גרם, טילון רגיל, מסטיק must ללא סוכר, 28 גרם, פסק זמן קלאסי, קפה הפוך גדול, קרטיב קרח פשוט ושישית מים מינרלים 1.5 ליטר. בנוגע לאחורה בדרך, בחלק מהמקומות היא כללה כריך+שתיה ובחלק גם בתוספת חטיף ו/או שתיה חמה.

 

בסה"כ נבדקו 33 סניפים: 10 PLUS א.ת. מערב ראשל"צ, 10 PLUS יבנה, 10 PLUS קרית אתא, SOGOOD האומן 1 ירושלים, SOGOOD החרושת 50 כרמיאל, SOGOOD המרכבה 47 חולון, SOGOOD כיכר צפניה אשקלון, YELLOW חוצות כרמיאל, YELLOW יבנה, YELLOW משמר השבעה, YELLOW עתידים ת"א, YELLOW שד. בני ברית אשדוד, אלונית אזור תעשיה דרומי עכו, אלונית דרך חברון 4 באר שבע, אלונית האצטדיון בני ברק, אלונית החרושת 17 כרמיאל, אלונית יציאה צפונית יבנה, אנרג'י הנחל 2 אשקלון, אנרג'י חוצות היוצר 2 אשקלון, מיקה בני ברית אשדוד, מיקה הכישור 3 אשקלון, מיקה חוצות המפרץ, מיקה לישנסקי ראשל"צ, מנטה  כניסה דרומית עכו, מנטה המפרש - שמוטקין 38 ראשלצ, מנטה הסדנה ירושלים, מנטה חוצות כרמיאל, מנטה יבנה, מנטה רמת השרון, תפוז א.ת לב המפרץ, תפוז אשדוד, תפוז באר שבע ותפוז עפולה.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה, הרשת הזולה ביותר בממוצע היא רשת תפוז בעלות מוצרים כוללת של 108.2 ש"ח. קצת מתחתיה נמצאות הרשתות מיקה ואנרג'י. על פי הבדיקה שלנו, הרשת היקרה ביותר היא רשת מנטה. אחריה נמצאת רשת ,yellow בהפרש קטן.

 

מבחינת המוצרים, הפער הגדול ביותר שמצאנו היה בקפה הפוך גדול. בעוד שברשת מיקה הוא יעלה לעם 8.8 ש"ח, ברשת מנטה הוא יעלה 14.5 ש"ח, פער של 66%. פער של 57% נמצא גם במחיר טילון רגיל (אנרג'י הזולה ביותר, מיקה היקרה ביותר) וכן במוצר מסטיק must ללא סוכר, 28 גרם.


 

מחירי מוצרים בחנויות נוחות- המועצה לצרכנות (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)

 

לצפיה בכתבת וידאו מתוך התוכנית הכלכלית, קשת 12

 

 

 

סייגים לבדיקה:

הנתונים נכונים למועד הבדיקה בין התאריכים 25-27/3 .המועצה אינה אחראית לשינוי מחירים לאחר מועד הבדיקה
כל המחירים תועדו ע"י סיירים בשטח ע"י בדיקת מדבקות מחיר/ מחירונים/ תשאול מוכרנים. מוצרים לא הועברו בקופה.
המחירים המוצגים הם מחירי ממוצע של התחנות שנבדקו
קפה ומאפה – ישנם הבדלים בגודל ואיכות המאפה בין רשתות
קפה הפוך גדול – ישנם הבדלים בגודל ואיכות הקפה בין רשתות
"ארוחה לדרך" – יש הבדלים במבצעים בין רשתות. פירוט בגיליון "ארוחה לדרך"
אריזת מים מינראליים, 1.5 ליטר, ברשת Yellow נמכרת באריזה של 8 בקבוקים. החישוב בטבלת הממוצע הרשתי הינו מחיר משוקלל בהתאם לשאר (אריזה של 6).
על פי רוב המחירים אחידים ברשת, או בפערים קטנים.
אין רשת אחת שזולה בכל המוצרים או יקרה בכל המוצרים.
בחלק מהרשתות קיימים מבצעי כמות על חלק מהמוצרים . הבדיקה אינה מתייחסת למבצעים אלו אלא לוקחת בחשבון מחיר של יחידה אחת
ט.ל.ח