המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 19/02/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: האם משתלם לרכוש אצל הרשתות החרדיות?
כמידי שנה, גם הפעם חזרנו אל הבדיקה האם הרשתות החרדיות, שפונות אל קהל של משפחות מרובות ילדים, אכן זולות יותר מאשר הרשתות הארציות? וגם: המגמה של מחסני השוק להוות רשת דיסקאונט הולכת וממשיכה בצורה מרשימה

סושי


האם הסופרים בערים החרדיות זולים מהרבה באלו שבערים החילוניות? בדיקה שערכו סיירי המועצה לצרכנות מגלה שבלא מעט מקרים דווקא הסופרים בערים החילוניות זולים יותר. רשתות השיווק החרדיות נחשבות זולות ומשתלמות יותר מהרשתות הרגילות, אבל האם זה אכן כך במציאות? בדקנו במספר רשתות חרדיות סל המורכב ממספר מותגים, פירות וירקות וגבינות. גם ברשתות הגדולות, כמו ויקטורי, שופרסל ויוחננוף, וגם ברשתות החרדיות, כמו אושר עד, זול ושפע ויש חסד.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלאות, אם מחשיבים את רמי לוי כרשת ארצית, על אף שחרדים רבים רוכשים בה, אין ספק כי הרכישה בה משתלמת ביותר, כך גם ניתן לומר על יוחננוף וויקטורי שיצאו זולות בממוצע מכל הרשתות החרדיות אותן בדקנו.

 

מבין הרשתות החרדיות, אושר עד היא הזולה ביותר בממוצע. יש חסד קצת מאחור והיקרות ביותר היו יש בשכונה ושוק מהדרין. למעשה רשת שוק מהדרין לא רחוקה במחיריה מרשת שופרסל שלי. הבדל של 18 ש"ח בלבד עבור סל שלם.

 

 

להורדת קובץ עם הבדיקה המלאה לחצו כאן >>

 

כדאי לזכור נתון חשוב נוסף: לצורך ההשוואה, הבדיקה שלנו כללה מוצרים עם חותמת בד"צ בלבד הנחשבים בדר"כ ליקרים יותר. עוד חשוב לציין כי משפחות מרובות ילדים קונות כמויות גדולות יותר עליהם קיימים מבצעים רבים שאינם באים לידי ביטוי בבדיקה הרגילה שלנו. זאת ועוד, ברשתות החרדיות ניתן למצוא מוצרים בכמות ומשקל גדולים בהרבה שקשה למצוא ברשתות הארציות.

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה של 65 מוצרים ב-580 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין ממוצע הרשת היקרה והזולה ביותר עומד על 29%. הפער בין הסניף היקר והזול ביותר  הוא 59%.

 

שימו לב למחסני השוק שדוחקת את סניפי רמי לוי רק למקום השמיני והלאה. לא פחות מחמישה סניפים של מחסני השוק נמצאים בעשרת הסניפים הזולים ביותר. מדובר בסניפים בערים אשדוד, נשר, קרית גת, אופקים ויד בנימין. גם סניף יוחננוף באור יהודה עקף השבוע את סניפי רמי לוי. סניף סופר דבאח עין המפרץ ממשיך להיות הסניף הזול ביותר בארץ.

 

רק הערה קטנה לרשת מחסני השוק: למה הפער בין הסניף הזול ביותר (אשדוד) לבין הסניף היקר ביותר (עין יהב) עומד על 97 ש"ח? אם כבר החלטתם להוזיל את המחירים לטובת הצרכנים - למה לא לעשות זאת בכל הסניפים בארץ? אגב, ברמי לוי הפער בין הסניף הזול ליקר עומד על 80 שקלים. גבוה גם כן.

 

סוגרות את רשימת הסניפים הרשתות טיב ועם ומגה בעיר.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן