המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 02/04/2017

המועצה לצרכנות מציגה: הבדיקה המקיפה בישראל של סל הפסח
66 מוצרים, 13 רשתות ו-464 סניפים בכל רחבי הארץ. בואו לגלות היכן הכי משתלם לערוך את הקניות לחג, איזו רשת מציגה את המבצעים האטרקטיביים במיוחד וגם: האם הרשתות הוזילו את המחירים השבוע לעומת השבוע שעבר? כל הפרטים, הבדיקות המיוחדות והטבלאות בכתבה

 

פסח

 

סל הפסח הוא ללא ספק הסל הגדול ביותר של השנה. גם משום סעודת החג העשירה וגם בשל האירוח של משפחות אחת את השניה. על כן, בעיקר לקראת השניה המשמעותית - כדאי בהחלט לבצע בדיקת מחירים שיכולות לחסוך לכם מאות רבות של שקלים, יותר מאשר בכל קניה אחרת. בשבועיים האחרונים ערכנו שתי בדיקות מיוחדות: בדיקת חומרי ניקוי וכן בדיקת המצות. כעת הגיע הזמן להציג את הבדיקה המקיפה ביותר - סל פסח השלם.

 

לצורך כך, הרחבנו את הסל הרגיל שמכיל בדר"כ כ-50 מוצרים לסל מורחב הרבה יותר המכיל הפעם 66 מוצרים. כמו כן, הרחבנו את מספר הסניפים הנבדקים ובסך הכל כוללת הבדיקה 464 סניפים בכל רחבי הארץ של 13 רשתות. הנתונים הינם בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים נכונים ליום פרסום הידיעה בלבד.

 

לתוצאות הבדיקה המלאות ורשימת כל הסניפים שנבדקו לחצו כאן

 

פסח

 

הפער בין ממוצע עלות הסל ברשת היקרה לזולה עומד השבוע על 58%. הפער בין הסניף הזול ביותר ליקר ביותר (מתוך אלו שנדגמו) עומד על 89%. בהקשר זה חשוב להדגיש כי בחלק מהרשתות כבר התחילו את מבצעי פסח ובחלקן עדיין לא. יש לכך השפעה על פערי המחירים בין הרשתות. נקודה נוספת חשובה היא שהנתונים משווים רק את המחיר למוצר ולא כוללת את שאר השיקולים בבחירת סניף או רשת, כגון טיב ואיכות המוצרים הטריים, חניה, מיקום, אורך תורים, מספר קופות, ניקיון הסניף ועוד.

 

ברשת הזולה ביותר בסל פסח המורחב היא רמי לוי העלות ממוצעת של 656 ש"ח בסניפי הרשת. הסניף הזול ביותר של הרשת הוא הסניף בבאר בעלות סל של 567 ש"ח. רשת ויקטורי תופסת את המקום השני המכובד בעל סל ממוצעת של 783 ש"ח. יינות ביתן במקום השלישי של עלות הסל הוא 833 ש"ח בממוצע. עוד רשתות שנמצאות מתחת לממוצע הן שופרסל דיל ויוחננוף (862 ש"ח בממוצע) ואושר עד (866 ש"ח בממוצע). הרשתות הבאות נמצאות מתחת לממוצע הארצי: שוק העיר, יש חסד, מחסני להב, חצי חינם, יש בשכונה, שופרסל שלי וטיב טעם.

 

בגרף מטה מוצגת עלות הסל הממוצעת לרשת השבוע לעומת שבוע שעבר. כאמור, בחלק מהרשתות מבצעי החג כבר החלו (אנו רואים הוזלה של 16% אצל רמי לוי). בסך הכל הכללי אנו רואים הוזלה של 3% בעלות הסל לעומת שבוע שעבר. יש לזכור כי בדרך כלל המבצעים הגדולים בתוקף כשבוע לפני ערב החג. מכל מקום, המלצתנו היא לעקוב אחר תאריך סיום המבצע על מנת שלא לפספס.

 

פסח

 

בחינת מבצעים ומוצרים ייחודיים לפסח

 

כשבוחנים את המבצעים שמציעות הרשתות מגלים שרוב המבצעים הינם מבצעי כמות. רשת ויקטורי מציעה את המספר הרב ביותר של מבצעים (בהתייחס למוצרי הסל שנדגם), אך מבצעים אלו כוללים יותר מבצעים מוגבלים לחברי מועדון או מחזיקי כרטיס אשראי מאשר הרשתות האחרות.

 

לשאלה איפה יש מבצעים הכי משתלמים קשה לענות. זה תלוי בסל הקניות האישי של כל צרכן, במקום מגוריו והמרחק ביחס לסניפים השונים, האם הוא חבר מועדון ועוד. בכל מקרה, המועצה לצרכנות ממליצה לשים לב היטב לאותיות הקטנות על מנת שלא תופתעו בקופה. קראו את האותיות הקטנות גם של המודעות בעיתונים, ובייחוד את תוקף המבע, על מנת שלא תגיעו לחינם לסניף.


המצלה נוספת שתקפה לכל השנה ובעיקר לפסח: אל תקנו מה שאתם לא צריכים. מבצע של "4 ב- 10" אולי נשמע מעולה אבל אתם באמת זקוקים ל- 4 יחידות של המוצר? צרכנות נבונה חוסכת כסף.

 

פסח

 לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן