המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 13/11/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: פערים של מאות אחוזים בין ירקות ארוזים לירקות במשקל
אם אתם מתעקשים לאכול ירקות בתוך אריזה סגורה שכבר עברו שטיפה או חיתוך - תתכוננו לפתוח את הארנק ובגדול. וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים ביותר בישראל

ירקות

 

השבוע התבקשנו להשוות מחירים של ירקות ארוזים לבין אותם ירקות במשקל. כמובן שיש לקחת בחשבון את השוני הגדול בין השניים. ירקות ארוזים גם שטופים בחלקם, חתוכים ולפעמים אף מקולפים (תלוי בירק) ואילו כשאנחנו קונים ירקות רגילים - כל עבודת ההכנה נשארת לנו.  

 

יחד עם זאת, הפערים בין מחירי ירקות ארוזים לירקות במשקל הם עצומים ומגיעים למאות אחוזים ואף יותר מכך ולכן מי שרוצה לחסוך והרבה יקנה ירקות במשקל מאחר ולפינוק ולנוחות יש מחיר.

 

קחו למשל את הטבלה הבאה המתארת את הפער בין גזר מגורד בהשגחת באריזה של שטראוס 400 גרם לעומת גזר טרי ארוז בשקית במשקל. הפער ברשת ויקטורי, לאחר שקלול ל-1 ק"ג עומד על מעל לאלף אחוז!!! כך הפערים העצומים גם במחסני להב, רמי לוי וזול בשפע.

 

 

כך גם המצב בחסה. חסה אייסברג אוצר הארץ של חסלט 300 גרם תעלה לכם ביוחננוף 36.33 ש"ח בממוצע לאחר שקלול ל-1 ק"ג, בעוד שחסה עגולה יחידה, ג"כ בשקלול ל-1 ק"ג תעלה לכם באותה רשת רק 4.90 ש"ח, פער של 641 אחוזים. הפער הקטן ביותר שמצאנו היה בשוק העיר - "רק" 384 אחוז.

 

 

גם במחירי כרוב אדום הקטסטרופה נמשכת. 1,184% במחסני השוק, 769% בויקטורי, 607% ברמי לוי. האם לא שווה לקנות את הירק כפי שהוא, לשטוף היטב בברז ולחסוך עשרות שקלים?

 

 

לצפיה בכתבה בנושא מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה של 67 מוצרים ב-566 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על 24%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 49%.

 

סופר דבאח עין המפרץ שוב כובשת את הפסגה עם הסל הזול ביותר בעלות 657 ש"ח. אושר עד מכניסה אף היא ארבעה סניפים לרשימת הזולים ביותר, שופרסל דיל סניף בודד (במודיעין) וכל השאר, כמידי שבוע, בשליטה כמעט מוחלטת של רמי לוי.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן