המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 10/12/2014

אושר סופית: זמני ההמתנה במוקדי השירות לא יעלו על 3 דקות
מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ איתן כבל וקבוצת חברי כנסת לפיה כל פניה, לא משנה באיזה נושא, תיענה תוך 3 דקות מקסימום. הבשורה הפחות שמחה: החוק ייכנס לתוקף רק ביוני 2015


 


תגידו שלום ולא להתראות לזמני ההמתנה הארוכים למוקדי השירות. מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגנת הצרכן (תיקון מס' 42), התשע"ה-2014 של ח"כ איתן כבל וקבוצת חברי כנסת נוספים: דב חנין, מירי רגב, מאיר פרוש, יריב לוין, מאיר שטרית ואחמד טיבי.

 

על פי התיקון לחוק - החובות המוטלות על עוסקים מסוימים לספק שירות טלפוני חינם הכולל מענה אנושי וכן להציע לצרכן, כאשר משך ההמתנה הצפוי למענה אנושי עולה על שלוש דקות, יחולו לא רק לגבי פניות של צרכנים שעניינן ליקויים ופגמים, אלא לגבי כל פנייה של צרכן לעוסקים אלו. בקריאה שנייה תמכו 14 ח"כים ללא מתנגדים. בקריאה שלישית תמכו 15 ח"כים ללא מתנגדים.

 

במילים פשוטות - בזמן המתנה שלא יעלה על 3 דקות תינתן לצרכן האפשרות להשאיר את פרטיו כדי שהעוסק יוכל ליצור עמו קשר במועד מאוחר יותר או להעניק לו שירות לו הוא זקוק.

 

כזכור, בדצמבר 2011 נכנסו לתוקפן התקנות לחוק הגנת הצרכן לקיצור זמני המתנה. התקנות נוגעות לחברות התקשורת השונות (סלולר, אינטרנט, טלוויזיה), חברות הגז, תאגידי המים, חברת החשמל וכן חברות המספקות שירותי רפואה מתמשכים (נטלי, שח"ל, ביקור רופא וכדומה). אולם התקנות חלו רק בנוגע תקלות ולא לשירות לקוחות כללי, ענייני כספים וכדומה. התיקון החדש לחוק יכיל את הפניות באשר הן.

 

עם זאת, הבשורה הפחות מעודדת - עקב פיזור הכנסת החוק טרם פורסם ברשומות ולכן הערכות מדברות על כך שהתיקון לחוק ייכנס לתוקף במהלך יוני 2015, תוך 6 חודשים מיום פרסומו.

 

עוד בנושא: המועצה לצרכנות דורשת להרחיב את חוק ה-3 דקות לשירותים וענפים נוספים