המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 11/09/2014

בדיקת הסל השבועי: רמי לוי כבש בחזרה את הפסגה
לאחר תקופה ארוכה שרשת YOU הובילה את הסל הזול ביותר - כעת זוהי רשת רמי לוי שנמצאה הזולה ביותר. וגם בדיקה מיוחדת: איפה מצאנו את הפלאפל הזול ביותר בישראל?

 

 

לקראת החגים תגברו סיירי המועצה לצרכנות את התצפיות מתוך רצון לתת תמונה רחבה ככל הניתן ובדקנו השבוע 151 סניפים (בהמשך ל- 137 סניפים שבוע שעבר). כמו כן, הרחבנו מעט את סל המוצרים.

 

הנתונים מייצגים תצפיות שנערכו ב 8-9/09 של 47 מוצרים שונים,. חשוב לציין כי מבצעים מותנים או כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 49%, שהם כ- 211 ₪ (!). הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה עומד על 36%.

 

רמי לוי ו- YOU שולטים שליטה מלאה בטבלת הסניפים הזולים. ברשימת הסניפים היקרים: סופר אחים לבקוביץ' מעפולה, יינות ביתן, זול בשפע, ביג זול, הכי זול, ומחסני להב.

 

רמי לוי מחזיר מלחמה לרשת YOU לקראת החגים ומוזיל במיוחד את מחירי המוצרים בסל הנבדק. מעניין לראות הורדות מחירים, כנראה לקראת החגים, גם של רשתות שיצאו יקרות עד היום, כדוגמת טיב טעם או קואופ-שופ.

 

הפער בין סניפים שונים של אותה הרשת עדיין גבוה השבוע, ובחלק מהרשתות אף עבר את רף ה-10%.

 

 

בדיקה מיוחדת - מחירי מנה פלאפל

 

במסגרת הבדיקות שעורכים סיירי המועצה לצרכנות ברשתות השיווק - הם נשלחים לעיתים לבצע בדיקות מיוחדות גם במוצרים ומאכלים שונים.

 

השבוע הם בדקו חנויות ודוכני הפלאפל.  סך הכל , נבדקו 43 דוכנים וחנויות:

 

ניתן להבחין בפער של 157% בין הפלאפל הזול והיקר ביותר מבין אלו שנבדקו כפי שניתן לראות בטבלה. בערים הגדולות , בהן נבדקו מספר חנויות נמצאו פערים של עשרות אחוזים , לפעמים גם במרחקים קצרים למדיי אחד מהשני.


כ-60% מהחנויות שנבדקו מאפשרות ללקוחות ליהנות מסלטים חופשי בנוסף למנת הפלאפל.


 
בדקנו גם מחיר של 10 כדורי פלאפל: המחירים נעים בין 5 ל-15 שקלים כאשר ברוב המקומות המחיר עומד על כ-10 ₪ . יש בעלי דוכנים המגדילים לעשות ונותנים לקוני הכדורים גם צ'יפס וחמוצים ללא תוספת תשלום.

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון