המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 21/02/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לבצע קניה למשפחה הגדולה?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו השוואת מחירים לסל בו כל הכמויות מיועדות למשפחות גדולות. המנצחות הגדולות: אושר עד, רמי לוי ויש חסד. וגם: הסל הזול והיקר ביותר בישראל השבוע

 למשפחות מרובות ילדים, הצעות של המבצעים כגון 1+1 או 4 ב-10 וכד' פעמים רבות משתלמות. השבוע בדקנו באיזה רשת הכי השתלם לעשות קניות גדולות. ברשימת המוצרים שלנו היו פסטה, אורז, אבקת כביסה, בשר טחון, נייר טואלט ועוד מוצרים בסיסיים.

 

בחרנו להתמקד במשפחות גדולות. סקרים רבים מראים כי משפחות אלו, על פי רוב, נוטות לבחור מוצרים בסיסיים יותר על סמך המחיר ופחות לפי המותג. הרכבנו סל מוצרים בסיסיים ובחרנו בכל סניף את המוצר המשתלם ביותר כלכלית. הפעם המבצעים נלקחו בחשבון מאחר וזהו בהחלט חישוב כלכלי שצרכנים עורכים בעת בחירת המוצר, יחד עם זאת, מבצעים שהיו מותנים לבעלי כרטיס מועדון/ אשראי לא נלקחו בחשבון.

 

הבדיקה נערכה בימים שני ושלישי השבוע בסניפי: אושר עד סגולה פ"ת, שופרסל דיל Extra סגולה פ"ת, יינות ביתן ירקונים פ"ת, רמי לוי פ"ת, יש חסד בארות יצחק.

 

מהבדיקה עולה כי אין רשת אחת הזולה במיוחד בכל המוצרים. בדרך כלל מצאנו כי משתלם, לפי חישוב ליחידת מידה, לרכוש את המותג הפרטי של הרשת או מבצעים בסגנון "5 ב- 20". עם זאת, מהבדיקה גילינו כי הכי משתלם לבצע את הרכישה באושר עד כשרמי לוי בפער זעום במקום השני. 

 

חשוב לא להתבלבל עם הסך הכללי של הסל. לפי סך זה אושר עד יוצאת הרשת היקרה ביותר, אך למעשה אנו מקבלים הכי הרבה תמורת כספנו ברשת הזו. לדוגמא: פסטה תעלה לנו 12 ₪ גם באושר עד וגם בשופרסל דיל Extra. אך בעוד שבשופרסל נקבל רק 1.5 קילו פסטה עבור הסכום הזה, באושר עד נצא עם 2.7 קילו, 80% יותר. פתי בר באושר עד יעלו לנו 34₪ (האריזה שנבחרה) לעומת 17.9₪ ברמי לוי, לכאורה יקר יותר. למעשה, בחישוב משוקלל לקילו 1 של מוצר, יוצא שמשלמים באושר עד 9.7₪ לעומת 10.2₪ ברמי לוי.

 

טבלה מסכמת - מחיר משוקלל


 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 


הבדיקה השבועיתהשבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים ב-92 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 55% פער של 245₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 22%, דומה לשבוע שעבר.בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ. רמי לוי מכניס 5 סניפים לרשימה , יינות ביתן שני סניפים וויקטורי ואושר עד תורמות סניף אחד כל אחת . ברשימת עשרת הסניפים היקרים רואים את טיב טעם כרגיל בראש הרשימה ואחריה השתלטות כמעט מוחלטת של סניפי מגה בעיר. 

עפולה הופכת השבוע למרכז של תחרות משמעותית . שלושה סניפים בעפולה מופיעים ברשימת עשרת הסניפים הזולים ביותר שנבדקו השבוע ובנוסף גם שלושה סניפים בעיר הם הזולים ביותר מבין הסניפים באותה רשת. זו תופעה שאנחנו רואים מידי כמה שבועות כאשר מתפתחת תחרות חזקה בעיר מסוימת ופתאום כל הסניפים בעיר מופיעים ברשימת הסניפים הזולים. ראינו את זה בעבר במודיעין , בקרית גת , בכרמיאל ועוד.אזור קריות-עכו ממשיך להיות החם ביותר גם השבוע. מלחמת המחירים מתחזקת ואנחנו מוצאים השבוע 5 סניפים מהאזור ברשימת עשרת הסניפים הזולים ביותר. העובדה כי באזור מצומצם זה ניתן למצוא סניפים של רשתות הדיסקאונט כמו רמי לוי, סופר דבאח, יינות ביתן , אושר עד ושופרסל דיל הופכת אותו לאטרקטיבי לצרכנים שיכולים ליהנות מתחרות חזקה ומבצעים רבים. רק סניף דרומי אחד נכנס לרשימת עשרת הזולים ביותר לעומת שמונה צפוניים.שימו לב לפער הגדול של כ-20% בין הסניף הזול ביותר ליקר ביותר אצל רמי לוי. מדובר בפער גדול מהרגיל אך זה לא מפתיע מאחר בעוד שהסניף הזול ביותר בעכו מצוי במלחמת מחירים קשה ובצורך להוזיל מחירים , הסניף היקר ביותר ברשת (מבין אלו שנבדקו השבוע) בקרית שמונה מצוי במלחמת מחירים נמוכה מאוד עד כמעט ואינה קיימת וזה ההבדל המשמעותי.


סניפי מחסני השוק ברד"ק ב"ש ובמבצע עובדה ב"ש הם הזול והיקר ביותר בהתאמה מבין סניפי הרשת שנבדקו השבוע. פער של 45 ₪ שהם 7.3% . המרחק בין הסניפים בנסיעה הוא 1.2 ק"מ בלבד שעל פי גוגל הם 4 דקות נסיעה או 13 דקות הליכה. זו דוגמא קלאסית איך צרכן יכול לחסוך סכום כסף רב אם היה משווה מחירים . הוא לא צריך לנסוע רחוק ולבזבז דלק, פשוט להמשיך עוד 3-4 רחובות . 

 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן