המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 10/01/2016

בדיקת המועצה לצרכנות לכבוד ט"ו בשבט: היכן משתלם לקנות פירות יבשים?
סיירי המועצה לצרכנות לא הסתפקו בפעם רק ברשתות השיווק, אלא הרחיבו את הדביקה גם לשווקים ולפיצוציות ברחבי הארץ. התוצאות מדהימות. וגם: הסלים הזולים והיקרים בישראל

 ט"ו בשבט הגיע חג גם לפירות היבשים. סיירי המועצה לצרכנות יצאו לערוך בדיקה מיוחדת: היכן הכי משתלם לרכוש השנה פירות יבשים. אלא שבנוסף לרשתות השיווק הרבות אותם הם סורקים מידי שבוע, הרחבנו השבוע את הבדיקה גם לשווקים וגם לחנויות ולפיצוציות.

 

השווקים שנבדקו היו השוק בכרמיאל, שוק תלפיות חיפה, השוק בקרית שמונה, השוק בחצור הגלילית, שוק טבריה, שוקרן קרית אתא, השוק של פתח תקוה, שוק באר שבע, שוק רחובות, שוק בית שמש, שוק אשקלון ושוק מחנה יהודה בירושלים. כמו כן נבדקו עשרות חנויות ופיצויות דוגמת גרעיני עפולה, פיצוחי ענהאל, מרכז הפיצוח והמעדנים בירושלים, רוזמרין באשדוד, פיצוחי ציון בבאר שבוע ועוד.

 

ערכנו בדיקה של שישה מוצרים: משמשים, צימוקים לבנים, תאנים,שזיפים, תמר מג'הול ואגוזי מלך. את המחירים של כל השווקים שיקללנו למחיר ממוצע אחד. כנ"ל לגבי מחיר הפיצוציות והחנויות.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה, למעט במחירי התאנים והתמרים, השווקים והחנויות זולות יותר משמעותית מאשר רשתות השיווק. משמש מיובש נמכר בשווקים במחיר ממוצע של 3.85 ש"ח. פער של עשרות אחוזים מהממוצע ברשתות. כך גם המצב במחירי הצימוקים, השזיפים, ואגוזי המלך. כולם יצאו זולים יותר בחנויות ובפיצוציות בממוצע.

 


 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 


הבדיקה השבועית

 

השבוע ערכנו בדיקה של 42 מוצרים שונים שנבדקו ב-88 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 28% פער של 151₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 16%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא רמי לוי, והוא כרגיל לאחרונה שולט בטבלה עם 8 סניפים. עוד ברשימה סניף של שופרסל דיל ויינות ביתן. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד סניפים ממגוון רשתות רחב למדי, וללא הפתעות מיוחדות.

 

סיירי סמ"ל דיווחו שבסניפי מגה בעיר ניכר המחסור על המדפים.

 

השבוע ערכנו השוואה של ארבע ערים על מנת לראות את ההבדלים ביניהן ובתוכן. בחרנו להתמקד באשדוד ואשקלון הקרובות, באר שבע ורחובות. ככל שהתקדמנו למרכז הארץ כך עלתה העלות הממוצעת לעיר (בעבור סל 42 מוצרים, מקרב הסניפים שנבדקו באותה העיר). העלות הממוצעת לסל באשדוד עומדת על 585₪ וברחובות העלות קפצה ל 625₪, פער של 40₪  בעבור אותו הסל. מצד שני, באשדוד מצאנו את הפער הגדול ביותר מבין ארבעת הערים בין עלות הסל הזול והיקר, פער של 17% עבור אותם המוצרים באותה העיר.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן