המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > משבר נגיף הקורונה
תאריך: 19/04/2020

המועצה לצרכנות אל משרד החינוך: להחזיר להורים את מלוא כספם עבור המסע לפולין שבוטל
מנכ"ל המועצה לצרכנות שלח מכתבו את מנכ"ל משרד החינוך בו טען: "לעמדת המועצה, תנאי החוזה הקיימים כיום, לפיהם ההורים הם שיישאו בעלויות דמי הביטול של המסעות, לא חלים במקרה של סיכול ואנו מצפים ממשרד החינוך להודיע להורים מיידית להורים על האופן בו יוחזרו הכספים"

 

צילום: ליאור וייץ


במועצה לצרכנות התקבלו תלונות  הורים שמשרד החינוך הודיע  להם  רשמית על ביטול המסעות לפולין בעונת המסעות הנוכחית בשל מגיפת הקורונה,  איסור התקהלות וביטול הטיסות. כתוצאה מכך עשרות אלפים תלמידים, ששילמו אלפי שקלים עבור המסע  לא יצאו לפולין השנה. בהערכה גסה מדובר בסכום של מעל 100 מיליון שקלים שכבר שולם לחברות שמארגנות את המסעות.

 

בהתאם לזאת שלח עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות, מכתב אל מר שמואל אבוהב, מנכ"ל
משרד החינוך, בו כתב בין השאר: "החוק קובע שבעת ביטול טיסה ביוזמת חברת התעופה, הלקוח זכאי להחזר כספי או לכרטיס טיסה חלופי לפי בחירתו – חברות תעופה ותיירות  שלא מאפשרות ללקוחותיהן לקבל החזר כספי בעת ביטול טיסות פועלות בניגוד לחוק".

 

"לעמדת המועצה תנאי החוזה הקיימים כיום, לפיהם  ההורים הם שיישאו  בעלויות דמי הביטול של המסעות, סכומים שעלולים להסתכם באלפי שקלים,  לא חלים במקרה של סיכול ואנו מצפים ממשרד החינוך להודיע להורים מיידית להורים על האופן בו יוחזרו הכספים".