המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 13/12/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: האם נרשם שינוי במחירי המוצרים ללא גלוטן?
אמנם מחירי המוצרים ללא גלוטן עדיין יקרים מאוד ממחירי המוצרים הרגילים, אבל רוב הרשתות הורידו מחירים לעומת השנה שעברה, על אף שהמגמה היא מעורבת. וגם: הסל הזול והיקר ביותר בישראל השבוע

 כולם יודעים שמוצרים ללא גלוטן יקרים יותר מאלו הרגילים , דבר הנובע מעלויות ייצור גבוהות יותר, אך כשנה לאחר הבדיקה האחרונה שעשינו בנושא , רצינו לבדוק האם השתנו המחירים וכיצד? האם מחאת הצליאק מהשנה שעברה השפיעה במשהו?

 

סך הכל מהנתונים עולה כי יש רשתות בהן המחירים ירדו מאז השנה שעברה ואילו בחלק אחר עלה. אין חוקים אחידים בתחום. מה שברור הוא שנושא המוצרים ללא גלוטן הוא נושא שגם מבחינת הזמינות והמגוון הקיים בחנויות וגם מבחינת המחירים עדיין דורש טיפול.

 

אם ניקח למשל את המוצר ביסקוויטים ללא גלוטן, הרי שלמעט רשת ויקטורי ויינות ביתן, בכל שאר הרשתות נרשמה ירידת מחירים לעומת הבדיקה הקודמת שלנו בדצמבר 2014. הגדילו לעשות רשת אושר עד ורמי לוי שהורידו את המחיר בכ-25%.

 

גם בקורנפלקס ללא גלוטן המצב דומה: למעט שופרסל דיל, בכל הרשתות נרשמה ירידת מחירים. המצטיינת - רשת יוחננוף שהורידה את המחיר בכ-30%. מ-20.90 ש"ח בשנה שעברה ל-14.80 ש"ח השנה. את המוצר הזול ביותר מצאנו באושר עד בעלות 14.23 ש"ח.

 

 

הגרף הבא מראה את תנודות המחירים של לחמים ללא גלוטן שבדקנו בשלושת הבדיקות שנעשו

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית


השבוע ערכנו בדיקה של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב- 84 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על כ- 38% , פער של 184 ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 18%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע נמצא סניף סופר דבאח בצומת עין המפרץ שממשיך את מגמת הסניפים באזור להיות מהזולים יותר. בנוסף אליו רמי לוי מכניס 7 סניפים לרשימה ויינות ביתן מוסיפה שניים. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש סניפים ממגוון רשתות כמו טיב טעם , חצי חינם , שופרסל שלי וקואופ .

 

דבר נפל ומהשבוע איננו בודקים יותר את סניפי מגה YOU. תוך כשבועיים –שלושה הסניפים הבודדים שנותרו בתת רשת זו יימכרו לרשתות מתחרות. מעניין לראות כיצד הדבר ישפיע על השוק. סיירת המועצה לצרכנות צפויה להמשיך ולעקוב אחר אותם סניפים שנמכרו למחסני השוק, רמי לוי וכו' ולבדוק כיצד השתנו המחירים.

 

שימו לב ששלושת הסניפים שיצאו השבוע כזולים ביותר הם על ציר קריות-עכו ששבוע אחר שבוע מתגלה כאזור בעל התחרות הגבוהה ביותר.

 

מה קורה באזור ירושלים? האם מלחמות המחירים באזור הצפון וכפי שנראה השבוע גם בבאר שבע במידה מסוימת הביאה להפקרות מחירים בירושלים? מבין הסניפים שבדקנו השבוע אנחנו מוצאים כי בארבע רשתות הסניף היקר ביותר באותה רשת נמצא בבירתנו ירושלים (יינות ביתן , שופרסל דיל, מגה בעיר ושופרסל שלי) . ייתכן שהשליטה המוחלטת של רמי לוי בעיר מבטלת את התחרות ומביאה את הרשתות האחרות להשקיע באזורים אחרים.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן