המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 03/12/2015

סקר חנוכה הגדול של המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לקנות סופגניות ושמן?
סיירי המועצה לצרכנות חיפשו בין כל הרשתות בכל הארץ היכן הסופגניה הזולה והיקרה ביותר. התוצאה לא מפתיעה: פערים של מאות אחוזים. גם בשמן המצב בכי רע. היכנסו לצפות בנתונים המלאים וגם: הסל הזול והיקר בישראל

 מה מסמל את חג החנוכה אם לא הסופגניה? לצורך כך יצאו סיירי המועצה לצרכנות אל רשתות השיווק על מנת לבחור את מחירי הסופגניות עם מילוי. חשוב לציין שההשוואה היא רק לגבי המחיר ולא לגבי האיכות או המרכיבים.

 

הרשת הזולה ביותר בממוצע  היא מחסני השוק, שם מצאנו סופגניה במחיר של 70 אג' בלבד. רמי לוי ורשת ויקוטורי קצת מאחור עם 80 אג' ו-90 אג' בהתאמה.

 

בתחתית הרשימה נמצאת רשת יוחננוף שם תעלה לכם סופגניה בודדת לא פחות מ-3.90 ש"ח. גם ברשת קו אופ מצאנו סופגניה בעלות ממוצעת של 3.20 ש"ח בסניפים שנבדקו. המחיר הממוצע אגב עומד על 2 ש"ח.

 

 

ורגע לפני הכנת הלביבות הצפויה בבתים רבים יצאו הסיירים לבדוק גם מחירים של שמנים ברשתות השיווק. מדובר במוצר יסוד בסיסי משמעותי מאוד שבחנוכה מקבל חשיבות רבה עוד יותר.

 

נבדקו מגוון של שמנים – קנולה , סויה, חמניות ותירס ונמצא שגם בקטגוריה זו יש פערים של עשרות אחוזים בין הרשתות השונות ובמוצר אחד אף פער של מעל ל-100%. מאחר ולפני החנוכה ייתכנו מבצעים  מיוחדים בקטגוריה ומאחר שמדובר במוצר בעל אורך חיי מדף גדול אז רצוי וכדאי לנצל מבצעים שווים ולקנות כמויות יותר גדולות שיחזיקו לזמן רב.  הנתונים המלאים מופיעים בטבלה שלפניכם

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית


השבוע בדקו הסיירים סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב- 95 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על כ- 28% , פער של 142 ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 14%.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע נמצא כמו בתחילת חודש נובמבר סניף קינג סטור בצומת רגבה. בנוסף אליו יש ברשימה עוד שישה סניפים של רמי לוי (שלושה מהם בירושלים) , שניים של יינות ביתן וסניף של אושר עד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש סניפים ממגוון רחב מאוד של רשתות . שלושה מבין הסניפים האלו מתהדרים במילה "זול"  (מיסטר זול, הכי זול וזול בשפע).

 

שימו לב שרמי לוי חוזר לתת תשומת לב גם לירושלים (3 מתוך עשרת הזולים). בכך מבסס את השליטה שלו בירושלים . מבין הרשתות הגדולות בשלוש מצאנו את הסניף הזול ביותר בקריית מוצקין (ואצל עוד שתי רשתות: YOU בנשר, מגה בעיר בקריית אתא). כמו כן ראוי לציין את הרשתות עם הפער הנמוך ביותר בעלות הסל בין הסניפים השונים שלה.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן