המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 30/08/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: רגע לפני החגים - מי הרשת הזולה בצל צללים?
ערכנו לרשתות השיווק הפתעה ובדקנו סל של 40 מוצרים שהם אינן יודעות על קיומו עם מוצרים כגון: כבד עוף, אקונומיקה, ג'ל גילוח, סוכר חום, שיבולת שועל ועוד. התוצאות: שליטה מוחלטת של רמי לוי. וגם: בדיקה מיוחדת - היכן כדאי לקנות נוטרילון?

 


 

רגע לפני שרשתות השיווק מסתערות על הצרכנים עם מבצעי החגים, ערכנו להם בוחן פתע. בדקנו בהפתעה סל של 40 מוצרים שקיימים בכל הרשתות, מבלי שהן ידעו איזה מוצרים נבחרו. סל שונה מהסל הקבוע שאנחנו בודקים מדי שבוע. מדובר ב-40 מוצרים שונים, מתוך 47 שנבדקו,  ב- 99 סניפים הפזורים ברחבי הארץ.

 

בין המוצרים שנבדקו היו: כבד עוף, אקונומיקה סנו, ג'ל גילוח, מגבונים לחים, אבקת כביסה, ממרח ביסקוויט, מארז שטוזים, כרוב אדום במיונז, מטבוחה, מנגו, פיצה משפחתית גבינה, רוטב ברביקיו, סוכר חום, שיבולת שועל, סירופ ענבים, קולה פפסי מקס, שוקולית ועוד. לרשימת המוצרים המלאה לחצו כאן.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 36% , פער של 190₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 23.5%.

 

ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע יש שליטה של רמי לוי עם 9 סניפים. עוד ברשימה, סניף הבנים אשדוד של יינות ביתן. בעשירייה השניה אנו מוצאים עוד סניף אחד של רמי לוי, 5 סניפים של יינות ביתן, 2 של יוחננוף, ואחד של YOU ואושר עד. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד מגוון גדול יותר של רשתות אך השמות המוכרים. מחסני להב, מגה בול, טיב טעם, שופרסל שלי, מחסני מזון, סטופ מרקט ולצערי גם ויקטורי כפר סבא.

 

אנו רואים השבוע פערים גדולים יותר בין הסניף הזול והיקר, כנראה בשל החלפת המוצרים הקבועים. מבחינת דירוג הרשתות אין הפתעות בסל הצללים הנוכחי. רמי לוי מובילה במחיר ואחריה יינות ביתן. פורמט YOU של מגה במקום השלישי.

 

שני הסניפים הזולים של מגה, פורמט YOU ומגה בעיר, נמצאים השבוע באשקלון (מקרב הסניפים שנבדקו). עוד באשקלון הסניף הזול של רשת ויקטורי. באשדוד הסמוכה מאוד מצאנו את הסניפים הזולים של רשתות יינות ביתן ואושר עד. במתחם תל חנן בנשר גילינו כי YOU ויתרה על התחרות מול רמי לוי. במתחם הפופולארי רמי לוי מוביל השבוע עם סך עלות סל של 525₪ כשסניפי YOU ושופרסל דיל אקסטרא גובים 600₪ עבור אותם המוצרים.


 

לצפיה בכתבה מתוך תטכנית חסכון

 

 

 

בדיקה מיוחדת – נוטרילון

 

היכן כדאי לקנות נוטרילון? צרכנים רבים בוחרים היכן לבצע את הקניה לפי עלות המוצרים היקרים ברשימת הקניות שלהם, ואין זה סוד שתחליפי חלב אחראיים לחלק ניכר מעלות הסל. בדקנו השבוע את נוטרילון והתוצאות מראות כי, כרגיל, חובה להשוות מחירים.


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן