המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 17/07/2014

בדיקת הסל השבועי: שופרסל דיל מצמצמת פערים
אמנם YOU עדיין הרשת הזולה ביותר, אבל רשת שופרסל דיל עם חמישה סניפים ברשימת עשרת הסניפים היקרים ביותר. לעומתה, שופרסל שלי - הרשת היקרה ביותר

 


סיירת המועצה לצרכנות ערכה גם השבוע את הבדיקה השבועית של סל הקניות הזול ביותר בישראל וגם השבוע לא נרשמו הפתעות כש-YOU ממשיכה להוביל את רשימת הסניפים הזולים ביותר. הסל הזול ביותר השבוע נמצא בפארק אפק, ראש העין בעלות 474 ש"ח ומיד אחריו סניף לוד בעלות 479 ש"ח. במקום השלישי ממוקם סניף רמי לוי באר שבע בעלות סל של 511 ש"ח.

 

תושבי באר שבע, שסופגים מטח טילים כבד לאחרונה, יכולים למצוא טיפה עידוד ששני סניפים בעירם נמצאים ברשימת עשרת הסניפים הזולים: זה של רמי לוי וזה של שופרסל דיל. 

 

אבל הבשורה המעודדת מבחינת הצרכנים מגיעה מכיוון רשת שופרסל דיל. לא פחות מחמישה סניפים נמצאים ברשימת עשרת הסניפים הזולים ביותר: שופרסל דיל רחובות, שופרסל דיל צפת, שופרסל דיל ב"ש, שופרסל דיל בית שמש ושופרסל דיל Extra נס ציונה. הממוצע ברשת שופרסל דיל הוא 529 ש"ח.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 33% שהם כ 157₪ (!). הפער בין ממוצע עלות הסל הרשתי בין הרשת הזולה והיקרה, ללא רשתות YOU וטיב טעם, עומד על 10%.

 

ברשימת הסניפים היקרים השבוע תמהיל מאוד רבגוני, כולל רשתות שאנו לא רגילים לראות ברשימה זו בדרך כלל: טיב טעם בראש ואחריה יינות ביתן, מחסני להב, מחסני מזון, שופרסל שלי, מגה בעיר, מחסני השוק וקוסט 365. ניתן לראות גם כי רשת יינות ביתן, המפרסמת עצמה כרשת דיסקאונט, נמצאת למעשה ברמת מחירים של הרשתות העירוניות.

 

הממוצע של רשת שופרסל שלי הוא הגבוה ביותר: 582 ש"ח. מגע בעיר מעט זולה יותר בעלות ממוצעת של 569 ש"ח.

 

 

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן