המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 05/07/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי כדאי לקנות מאפים?
מה הם פערי המחירים בין קילו בורקס ברשתות השיווק בסניפים שבדקנו לבין קילו בורקס במאפיות השכונתיות? היכן מצאנו את הרוגלך הזול והיקר ביותר וגם: הבדיקה השבועית - הסניפים הזולים והיקרים בישראל

 


 

אחרי שבועיים בהם התמקדנו במוצרים בריאים, החלטנו קצת לאזן בבדיקה של מוצרים אמנם פחות בריאים אבל פופולאריים מאוד ובמיוחד בימי החופש הגדול בהם אנחנו נוהגים לצאת לטיולים ולאטרקציות שונות ולהצטייד בהם לדרך: מאפים מלוחים ומתוקים.

 

בחרנו להתמקד בארבעה מוצרים פופולאריים: בורקס גבינה, בורקס תפוח אדמה, רוגלך שוקולד ושנק קינמון (צורת שבלול) כאשר הסיירים בדקו את המחירים הן ברשתות השיווק והן במאפיות שכונתיות ברחבי הארץ.


 
מהנתונים ניתן ללמוד, מבין הסניפים שנבדקו, כי המחיר הממוצע של 4 ק"ג (1 קילו מכל אחד מהמוצרים) הוא ב-20 ₪ זול יותר ברשתות השיווק מאשר במאפיות וזאת כאשר מדובר בארבעה מאפים בלבד וכאלו שנחשבים לפשוטים יותר. לכן , יש להניח כי בקניה של מאפים יוקרתיים יותר ובכמות גדולה יותר הפערים אף יהיו גבוהים יותר. לכן , שווה להתייחס לקנייה של מאפים כמו לכל קנייה אחרת ולהשוות לפני הרכישה.


 
מעניין לגלות כי מרבית רשתות השיווק, מבין הסניפים שנבדקו, והמאפיות מתמחרות את המאפים השונים במחיר זהה למרות ההבדלים הקיימים ביניהם. לצרכן קל יותר לחשב את עלות הקנייה שלו .

 

הפערים במחירי המאפים בין רשתות השיווק, מבין הסניפים שנבדקו, לבין עצמם וגם בין המאפיות השונות מגיע לעשרות רבות של אחוזים ובהתאם לכך גם לעשרות שקלים ואולי אף יותר, תלוי בכמות שקונים.

 


 


 

לצפייה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנערכו ב-112 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על  31.5% , פער של 155₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 18%.

 

טבלת עשרת הסניפים הזולים השבוע כוללת את סניפי רמי לוי ויינות ביתן ו YOU. עם חסרונה של טיב טעם בבדיקות השבוע, אנחנו מוצאים בטבלת עשרת הסניפים היקרים השבוע את מגה בעיר, שופרסל יש והכי זול.

 

נקודות לתשומת לב: מודיעין חוזרת להיות מקור חשוב לתחרות בין הרשתות לאחר תקופה ארוכה בה לא ראינו אותה בין המקומות בהם יש תחרות חזקה במיוחד. ניתן לראות ברשימת עשרת הסניפים הזולים ביותר השבוע, שלושה סניפים ממודיעין ( רמי לוי , YOU ויינות ביתן ) כאשר אצל רמי לוי ו- YOU אף מדובר בסניף הכי זול ברשת.

 

יינות ביתן שומרת בהקפדה על רמת המחירים הזולה ומדורגת השבוע במקום השני בממוצע הרשתי. בהיעדרם של סניפי טיב טעם מהבדיקה השבוע , ניתן לראות 5 סניפים של מגה בעיר "מככבים" ברשימת הסניפים היקרים ביותר. עוד ברשימה נמצאים 3 סניפים של שופרסל יש , שמהווים 75% מסניפי תת הרשת שנבדקו השבוע.  ומה קורה בקריות? ברשימת עשרת הסניפים היקרים ביותר השבוע , יש 4 סניפים מהקריות!