המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2015

ארכיון כתבות 2015

תאריך: 01/11/2015

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן משתלם לרכוש סוללות וציוד לשעת חירום?
אם אתם אוגרים סוללות לקראת הפסקת החשמל הקרובה, כדאי שתבדקו היטב איפה לקנות. הפערים בין המחירים בין הרשתות מגיעים למאות אחוזים, סיירי המועצה לצרכנות בדקו איפה תשלמו מחירים מנופחים, וכמדי שבוע, גם איפה הכי משתלם לעשות את הקניות השבועיות

 


 

ישראלים רבים נאלצו בשבוע החולף לבלות שעות רבות בעלטה עקב הפסקות חשמל ונזקי מזג האוויר. השבוע בדקו סיירי המועצה לצרכנות את מוצרי החשמל הקטנים, הזולים יותר, אלה שאת מחיריהם אנחנו נוטים להשוות פחות אם בכלל.

 

כך למשל בקטיגוריית הסוללות שהיו השבוע מצרך מבוקש מאוד, אפשר למצוא פערים משמעותיים. ברשת אייס, 4 סוללות דקות, יעלו לכם 11 שקלים ו -90 אגורות, המחיר בסופר פארם, גבוה ב-10 שקלים.

 

שימו לב לנתונים הבאים, אם תזדקקו לכבל מאריך באורך 2 מטרים, תגלו שהמחירים ברשתות השיווק הרגילות, עשויים להיות גבוהים בעשרות אחוזים מרשתות עשה זאת בעצמך וחנויות החשמל, כך עומד המחיר למוצר בהום סנטר על 19 שקלים ו -90 , באייס היה המחיר גבוה ב -10 שקלים, אבל בשופרסל כבר טיפס מחירו של אותו המוצר ל -34 שקלים ו -90 אגורות.

 

רבים מהצרכנים חיפשו השבוע גם מגן מתח מפני ברקים. את הזול ביותר מצאנו בהם סנטר במחיר 39.90 ש"ח. מגן ברקים של חברה טובה יעלה לכם גם בהום סנטר וגם ב-ACE כ-80 ש"ח.

 

בתחום המפצלים, את המפצל הזול והמשתלם ביותר של 6 שקעים מצאנו באיקאה במחיר של 25 ש"ח בלבד. מפצל של 4 שקעים יעלה לכם 24.90 בהום סנטר. בשופרסל המחירים כבר קופצים לאיזור ה-40 ש"ח.

 

עו"ד אהוד פלג, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, הגיב לממצאים: "בענף אביזרי החשמל הקטנים, פערי המחירים בין הרשתות השונות יכולים להגיע לעשרות רבות של אחוזים, והשוואה במקרה הזה יכולה להיות מאוד מאוד משתלמת".

 

לצפיה בטבלת ההשוואה המלאה לחצו כאן >>

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

בדיקת הסל השבועית


השבוע בדקנו סל של 41 מוצרים שונים שנבדקו ב-86 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 31% , פער של 158₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, ירד משמעותית השבוע ועומד על 13.7%.ברשימת עשרת הסניפים הזולים השבוע חצי מהם של רמי לוי (5 סניפים), עוד ברשימה 3 סניפים של יינות ביתן, סניף של אושר עד, והסניף הזול השבוע סופר דבאח בצומת עין המפרץ. ברשימת עשרת סניפים היקרים השבוע המגוון רחב יותר. טיב טעם מובילה את הטבלה ואיתה סניפים של הכי זול, מחסני השוק, מגה בעיר, סופר ברקת, חצי חינם ומגה בעיר.הקריות עדיין מקום זול לערוך בו קניות. הסניפים הזולים ביותר השבוע של רשתות אושר עד ויינות ביתן (רשתות דיסקאונט מלכתחילה) נמצאו בקריית ביאליק, הסניפים הזולים של רמי לוי נמצאו בעכו וקריית חיים, ומעט צפונה משם בעין המפרץ הסניף הזול ביותר בארץ השבוע של סופר דבאח (מקרב הסניפים שנבדקו, בעבור סל המוצרים הנתון).ואיך מתנהג האבוקדו השבוע? בשבוע שעבר המחיר הממוצע של המוצר היוקרתי היה 11.65₪. השבוע מחירו הממוצע עומד על 10.53₪.


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן