המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 25/06/2020

מנכ"ל המועצה לצרכנות: "שימוש ברשת החברתית כפרסום פייק ניוז מהווה הטעיה ועבירה על החוק"
בראיון לתוכנית דמוקרטTV אמר מנכ"ל המועצה לצרכנות: "סעיף 2 בחוק הגנת הצרכן המדבר על איסור הטעיה רלוונטי גם לפרסום מצג שווא ברשתות החברתיות, הן ע"י החברה והן ע"י הגולשים עצמם"

 

תופעת הפייק ניוז שמופץ לכאורה ברשתות החברתיות ע"י חברות מסחריות בתשלום עלתה לאחרונה לכותרות בשל סכסוך משפטי בין חברות סימילאק לנוטרילון - האם חוות דעת הגולשים הן אמיתיות או לא? הרשת החברתית הפכה להיות לא רק סוג של מנוע חיפוש אלא גם מקום שבו אנו מחפשים חוות דעת ומי אומר מה על מוצרים שבכוונתינו לקנות או לצרוך ובסוף עלול להתברר שאותן רשתות חברתיות יכולות להציג לנו מצג שווא לחלוטין. מסקר שערכה התוכנית דמוקרטTV עולה כי 52% מהציבור חושב שהרשת החברתית אחראית משפטית לכל המפורסם בה.

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות, התראיין לתוכנית והציג את עמדת המועצה: "במועצה לצרכנות אנחנו מעודדים את הצרכנים כל הזמן לבחון את הדברים לפני שרוכשים. כן להיכנס וכן לקרוא חוות דעת מהניסיון של האנשים שרכשו את אותם מוצרים, ללמוד על המוצר ואז אתה יכול להגיע ולקבל החלטה מושכלת. לכן, סעיף 2 בחוק הגנת הצרכן מדבר על הנושא של טעיית הצרכנים. מטרתו של החוק הוא לאפשר שקיפות מלאה לצרכן. כאשר אנחנו מדברים על חוות דעת אובייקטיבית של משתמש או משתמשת במוצר כלשהו זה מצויין. אנחנו מעודדים את זה. אבל, אם מישהו עושה שימוש מניפולטיבי באמצעי כזה או אחר, מבלי להיכנס למלחמה בין החברות שמשקיעות כספים רבים כדי למשוך את הצרכנים, זו עבירה על החוק. המטרה שלנו לעודד שקיפות מלאה".

 

"הכוח שלנו הוא לבוא ולשים את הדברים על השולחן. כשאנחנו מקבלים פניות צרכנים על קידום לא חוקי. אנחנו מגיעים למצב שיש פה באמת פייק ניוז וזו לא המטרה. המטרה היא לשתף בתחושות וחוויות אמיתיות. כל עוד שאתה אומר אמת דיברתי ואני נתתי את החוויה שלי זה לגיטימי, אבל ברגע שאתה מוטה עקב מתנות שקיבלת או הבטחות ואתה נותן חוות דעת שהיא לא נכונה - אתה חושף את עצמך באופן אישי לתביעה".

 

"לצערנו, אנחנו נתקלים לרוב בכך שאדם או חברה מקדמת את המוצרים שלהם עם פרופיל מזוייף. זה קיים גם בפוליטיקה ובתחומים נוספים, אבל כשזה מגיע לעולם הצרכנות - זו פעם ראשונה שאנחנו נתקלים בזה ולכן חשוב לנו להבהיר - איסור ההטעיה הוא איסור כולל גם ע"י חברה וגם ע"י הצרכן מסיבותיו הוא. אנחנו קוראים לצרכנים לפנות אלינו גם אם נתקלתם בפייק ניוז או בהטעיה שגיליתם. בסופו של דבר, אם אני נכנס לרשת חברתית ואני כותב דברים פוגעניים כלפי מישהו חלב חובה גם על הרשת להוריד את הפרסום. אותו דבר - אם אנחנו מתריעים על פייק ניוז אנחנו מצפים מהרשת החברתית לפעול. לצרכנים אני אומר: לא להתבלבל מפרסומים כאלה ולבחון כל חוות דעת אם היא אמיתית או לא".

 

לצפיה בראיון מתוך דמוקרטTV