המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 22/04/2020

המועצה לצרכנות קוראת לשמור על יציבות מחירי הקמח
מנכ"ל המועצה לצרכנות פנה על עמיתו מחברת שטיבל במכתב בו כתב: הופתענו עד מאד לגלות כי דווקא עכשיו בחרתם להעלות את מחירי הקמחים. כולנו נדרשים להיכנס היום מתחת לאלונקה

 


על פי הפרסומים בכלי התקשורת (בכתבה שפורסמה ב-22/4/20 בדהמרקר מאת עדי דברת ודפנה מאור) בכוונת חברת שטיבל להעלות את מחירי הקמח, דבר שישפיע ישירות על מחירי הלחמים והמאפים.

 

בעקבות הפרסום, פנה מנכ"ל המועצה לצרכנות עופר מרום אל מר אסא תורג'מן מנכ"ל שטיבל במכתב תחת הכותרת: "בקשה  לשמור על יציבות מחירי הקמח בתקופה הקרובה".

 

במכתבו כתב מרום: "בשם במועצה הישראלית לצרכנות, ארגון הצרכנים היציג  הפועל על פי חוק המועצה לצרכנות תשס"ח-2008 הריני מתכבד לפנות אליך בעניין שבנדון כדלהלן:

 

 בהלת הקורונה יצרה אי ודאות בקרב הציבור שהתנפל על רשתות השיווק ואגר מזון , כך שקיים מחסור במוצרי יסוד ובמוצרים בסיסים כאחד.  במהלך חול המועד היו אלו מצות, ביצים  ומוצרי החג, ועם סיומו של החג – יחזרו הצרכנים לרכוש קמח, לחמים, עוגות ומאפים.

 

הופתענו עד מאד לגלות,  בכתבה שפורסמה ב-22/4/20 ( דהמרקר עדי דברת ודפנה מאור) כי דווקא עכשיו בחרתם להעלות את מחירי הקמחים, עלייה שתשפיע על מחירו של כל סל המזון לצרכנים.

 

כולנו נדרשים להיכנס היום מתחת לאלונקה. כך גם עובדי המועצה לצרכנות שהוצאו לחל"ת וממשיכים לסייע לצרכנים לעמוד על זכויותיהם. ערבות הדדית נמדדת בשעת חירום כמו זו שאנו נמצאים בה עכשיו. אני קורא לכם בשם הצרכנים, למנוע,  או לפחות לדחות את עליית מחירי הקמח, ולהשאירו  ללא שינוי לפחות עד סוף משבר הקורונה,  ולא לגלגל את העלייה  על כיס הצרכנים. 

 

הנפגעים העיקריים יהיו אותם אזרחים שהוצאו  לחל"ת, שמועד חזרתם לעבודה אינו ברור, שנאבקים כיום על פת לחמם.  הקמח ממנו אופים את הלחם הוא מצרך בסיסי על השולחן של כל המשפחות, בדגש על השכבות החלשות. 

 

מהכתבה עולה כי מחירי החיטה בבורסות הקמח עלו ב 5 אחוזים, מומחים בענף אומרים כי "השינויים במחירי החיטה היומיים הם חדים וקצרי טווח,  כך שאם תום המשבר יתמתנו העליות. אני קורא לך, לקבל לפני עליית המחירים  התייחסות מהציבור ומארגוני הצרכנים והעמותות המסייעות לנזקקים שהם  הנפגעים העיקרים מהתייקרות זו.  ולא לעלות בתקופה קשה זו את המחיר של מוצר הצריכה הבסיסי ביותר שקיים".