המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 19/01/2021

המועצה לצרכנות: "הטבות שיינתנו לבעלי דרכון ירוק לא יחשבו אפליה"
לקראת עונת התיירות בפסח, חברות התעופה יוצאות במבצע למתחסנים, אך האם מדובר באפליה? לעמדת המועצה, נדמה שאין במתן הנחה לבעלי דרכון ירוק משום אפליה מגדרית. יחד עם זאת, המועצה לצרכנות ממליצה לבדוק את מדיניות מדינת היעד לפני רכישת כרטיס טיסה

 

האם מתן הנחה במחיר כרטיס טיסה למחוסני קורונה זו אפליה? זו שאלה שחברות התעופה מתלבטות לגביה לקראת עונת התיירות בפסח, כשרוב אוכלוסיית ישראל תהיה כבר מחוסנת.

 

במועצה לצרכנות מסבירים כי "החוק אוסר על הפליה על רקע גזע, דת, לאום, ארץ מוצא, נטיה מינית, השתייכות מפלגתית, גיל, מעמד אישי, מקום מגורים ועוד. נדמה שאין במתן הנחה לבעלי דרכון ירוק משום הפליה מגדרית. בנוסף, מדגישים במועצה שמדובר לכאורה בקמפיין שיווקי כדי לפתות את הצרכנים שיכולים לצאת מהארץ לרכוש כרטיס טיסה כבר כעת. אולם עדיין לא ברור מה תהיה מדיניות מדינות היעד במועד הטיסה לגבי כניסת הנוסעים הישראלים.

 

"לא ידוע האם מדינות היעד יפתחו את הגבולות לבעלי דרכון ירוק. על פי המידע שפורסם באתר הקונסוליה הצרפתית, אין כל שינוי לגבי מדיניות כניסת ישראלים לאירופה וגם מי שקיבל חיסון לא יכול להיכנס לאירופה. לאור כך, המועצה לצרכנות ממליצה לבדוק את מדיניות מדינת היעד לפני רכישת כרטיס טיסה".

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ynet לחצו כאן >>