המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2017

ארכיון כתבות 2017

תאריך: 13/07/2017

המועצה לצרכנות מזהירה מפני הטעיה במחיר טיסות לואו- קוסט
מתלונות שהתקבלו במועצה לצרכנות, עולה תופעה מדאיגה שבה חברות התעופה/אתרי תיירות מפרסמים מחירים שלמעשה כלל אינם רלוונטיים ואינם אמיתיים. מנכ"ל המועצה לצרכנות: "המועצה מברכת על הורדת מחירי הטיסות בשנים האחרונות באופן משמעותי, אך בד בבד אנו מקבלים יותר ויותר תלונות ציבור על הטעיות ובלבולים"

מטוס

 

כמה פעמים קרה לכם שנתקלתם במודעה "טיסה החל מ..", אולם כשנכנסתם להזמין לא היה שום קשר מציאותי בין המחיר בפועל לבין המחיר שהופיע בתחילה? מתלונות רבות שהתקבלו במועצה לצרכנות, עולה תופעה מדאיגה שבה חברות התעופה/אתרי תיירות מפרסמים מחירים של כרטיסי טיסה שלמעשה כלל אינם רלוונטיים ואינם אמיתיים. כאשר הצרכן מבקש לבצע את ההזמנה, או לאחר ביצוע ההזמנה, הוא מגלה כי אין כרטיסי טיסה במחיר שפורסם.


התופעה של פיתוי צרכנים להתקשר עם חברות תעופה/אתרי תיירות על בסיס פרסום מחירים שאינם אמיתיים, מהווה הטעיה חמורה, אסורה על פי סעיף 2 לחוק הגנת הצרכן ודינה עיצום כספי של 45,000 ₪ ויש להילחם בה ולאכוף את הדין כנגד כל האתרים הנוקטים שיטה פסולה זו.


האיחוד האירופי ביצע לאחרונה מבצע אכיפה ובדק כ- 350 אתרי תעופה באירופה. מתוכם מצא כי כ-235 אתרים הינם מטעים במחיר ובהם המחירים לעיתים אינם אמינים.


הצרכן צריך לדעת שעליו להיזהר מפרסומים מפתים ומטיסות זולות מידי, שלעיתים אין מאחוריהם כלום, וכל מטרתם היא לפתות אותו לבצע הזמנה ולשכנעו לבצע עסקה אחרת, יקרה הרבה יותר.


המועצה לצרכנות מציעה לצרכנים בטרם ביצוע העסקה לבצע מספר צעדים כגון: לבדוק כל פרסום לעומק, לא להאמין לכל פרסום אטרקטיבי, לצלם את דפי אתר האינטרנט עד לשלב הרכישה (כולל), באם יש ספק לפני שמבצעים את הרכישה, כדאי להתקשר לחברה ולוודא שאכן קיימים כרטיסים במחיר המוצג ולהקליט את השיחות עם נציגי החברה. נפגעתם על ידי חברת תיירות, נופש או כל חברה? פנו למועצה לצרכנות למימוש זכויותיכם.


בנוסף, על רקע תופעה פסולה זו ובכדי למנוע מעצמנו עוגמת נפש, חשוב לבצע סקר מחירים, תמורה ותנאים (באתרי האינטרנט ובטלפון) ולא להסס להיכנס אף לאתרים של חברות התעופה בחו"ל.


ג'וש גולדשמיד, מנכ"ל המועצה לצרכנות: "יש לשים סוף להטעיות גם בתחום הנופש. המועצה לצרכנות קוראת לרגולטור לבצע בדיקה מקיפה של כל אתרי התיירות הפועלים בארץ, על מנת לעקור תופעות אלו מהשורש. המועצה מברכת על הורדת מחירי הטיסות בשנים האחרונות באופן משמעותי, אך בד בבד אנו מקבלים יותר ויותר תלונות ציבור על הטעיות ובלבולים. אנו מאחלים לכלל הצרכנים להמשיך ולנקוט באחריות צרכנית ולהנות בחופשת הקיץ".