המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2021

ארכיון כתבות 2021

תאריך: 08/08/2021

המועצה לצרכנות: חשש להטעיית צרכנים בערכה לבדיקת קורונה
מנכ"ל המועצה לצרכנות: "סימון על האריזה שלפיו הבדיקה אמינה במעל 99% מעלה חשש להטעיה חמורה, וסותר את הוראות היצרן שמדובר אך ורק בבדיקה ראשונית. על הצרכן לדעת זאת בכיתוב על האריזה". במועצה לצרכנות דורשים להוריד את הבדיקה מהמדפים עד לתיקון

 

 

בדיקה ביתית של חברת SD Biosensor (ביבוא של חברת רניום מדיקל) נמכרת בימים אלו בסניפי הפארם. מדובר לכאורה בבדיקת קורונה מהירה, שבדומה לבדיקת הריון, אמורה לתת דיווח האם הנבדק חולה בקורונה או לאו. על גברי אריזת המוצר מופיע הכיתוב: "מעל 99% אמינות בתוצאות".

 

מבדיקת המועצה לצרכנות ו'ידיעות אחרונות' עולה כי ערכת הבדיקה לא קיבלה את אישור משרד הבריאות. זאת ועוד, גם היצרן מציין באתר שלו, אמינות של 82.5% בלבד. לערכה של הבדיקה מצורף דף הנחיות של משרד הבריאות, ולפיו במידה  והבדיקה לא איתרה את הנגיף, אין משמעות הדבר באופן ודאי שאין לנבדק קורונה.

 

המועצה הישראלית לצרכנות פנתה לשר הבריאות בדרישה להוריד את המוצר מהמדפים ולהעלותו בחזרה למכירה רק אחרי תוספת אזהרה מתאימה על האריזה. "סימון על האריזה שלפיו הבדיקה אמינה במעל 99% מעלה חשש להטעיה חמורה, וסותר את הוראות היצרן. באתר היצרן גם קיימת אזהרה מטעמו,שמדובר אך ורק בבדיקה ראשונית, ועל הצרכן לדעת זאת בכיתוב על האריזה", אומר עופר פיינשטיין, מנכ"ל המועצה לצרכנות.

 

בעקבות ממצאי הבדיקה, הודיע משרד הבריאות כי יפנה ליבואן ויבקש ממנו לתקן את הכיתוב על האריזה.

 

לקריאה נוספת מתוך אתר ynet לחצו כאן >>