המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2019

ארכיון כתבות 2019

תאריך: 02/04/2019

המועצה לצרכנות מתנגדת להצגת מחירי מוצרים על צד דיגיטלי
מנכ"ל המועצה לצרכנות בפועל: "מהלך זה עלול לאפשר לרשתות קמעונות גדולות לשנות את מחירי המוצרים ברגע, וכך לייקר אותם בלחיצת כפתור, מבלי שלצרכנים בסופרמרקט תהיה כל יכולת של פיקוח והשוואה"

 

חולצות


האם בקרוב נראה סוף לסימון המחירים על המוצרים כפי שמחייב החוק כיום? המועצה לצרכנות פרסמה את התנגדותה למהלך המוצע על ידי הרשות לסחר הוגן ולהגנת הצרכן במשרד הכלכלה לפיו ניתן יהיה לאפשר לרשתות השיווק הצגת מחירי מוצרים על צג דיגיטלי במקום מדבקה על כל מוצר.

 

במכתב עמדה ששלחה המועצה לצרכנות קוראת המועצה להימנע ממהלך שיפגע בצרכנים. לפי עמדת המועצה לצרכנות, מהלך זה יפגע ביכולת של הצרכנים להשוות מחירים, ויפגע במיוחד בצרכנים המוחלשים.

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות בפועל: "בכל שנה מגיעות תלונות רבות בנושא חיוב יתר בקופות או גביית סכום גבוה יותר על מוצרים בפיקוח. שינוי זה של צג אלקטרוני במקום מדבקה על כל מוצר ומוצר, תצמצם ללא ספק את אפשרות ביקורת הצרכן על טעויות קופה, ועל האפשרות לעמוד על זכויותיו ולדרוש מהעסק להשיב כספים במקרה של חיוב יתר".

 

"לטעמה של המועצה לצרכנות, על הרשות להגנת הצרכן לשקול לפני ההחלטה על ביטול הסימון גם את מכלול הנתונים על תופעה זו, היקפה, חומרתה, והנזקים הנובעים והעתידיים לנבוע ממנה לציבור הצרכנים".

 

"בנושא צרכני בסיסי זה, למעשה כולנו צרכנים מוחלשים בעת שאנו עורכים קנייה ברשת שיווק, כשעלינו לשים לב למגוון המוצרים, לשלל ההטעיות ומבצעי הפיתוי. כך לגבי עשרות מוצרים בכל קנייה. החשש הוא כי מהלך זה עלול לאפשר לרשתות קמעונות גדולות לשנות את מחירי המוצרים ברגע, וכך לייקר אותם בלחיצת כפתור, מבלי שלצרכנים בסופרמרקט תהיה כל יכולת של פיקוח והשוואה".

 

"ככל שמרחיקים את סימון המחירים מהמוצר - היכולת לערפל ולבלבל את הצרכן רק גדלה וגוברת, ועולה חשש כי רשתות השיווק יגלגלו אל כיסם ולא אל הצרכנים את מלוא החיסכון הגדול הצפוי בהתאם. הפסקת סימון המחירים על המוצרים תפגע מאוד אף ביכולת הצרכן לבקר את החיוב בקופה".

 

"אנו קוראים לרשות לסחר הוגן ולהגנת הצרכן לעצור מהלך זה".

 

לצפיה במכתב העמדה לחצו כאן >>