המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 01/02/2023

המועצה הישראלית לצרכנות מפרסמת אזהרה לציבור הצרכנים מרכישת טיולים מאתר "בשביל הזהב"
מהתלונות שהתקבלו במועצה לצרכנות מצד צרכנים בני גיל הזהב עולה חשש לכאורה להטעיה צרכנית, ולהפרת חוק הגנת הצרכן

 

 

במועצה הישראלית לצרכנות התקבלו, מספר תלונות קבוצתיות חמורות מצד צרכנים בני גיל הזהב (אזרחים ותיקים), כנגד סוכנות הנסיעות המפעילה אתר תיירות בשם "בשביל הזהב" המציגה עצמה כ-"חברה המובילה בישראל המשווקת טיולים מאורגנים לבני הגיל השלישי / גיל הזהב".

מהתלונות עולה חשש לכאורה להטעיה צרכנית, ולהפרת חוק הגנת הצרכן. החברה מנצלת לכאורה את כוחה אל מול הצרכנים הוותיקים, כאשר לאחר שרכשו את שירותיה לטיולים מאורגנים (ביניהם שיט נהרות, שייט לאיסלנד ועוד) ושילמו את מלוא הסכום שדרשה החברה, נדרשו לשלם "תוספת דלק" או "היטל דלק" זמן קצר לפני היציאה לטיול, כאשר תוספת התשלום עמדה כתנאי שבלעדיו לא יכלו הצרכנים לצאת לטיול (שכן הכרטיסים הוחזקו בידי החברה).

בנוסף, תקנון החברה, מתיר לה לכאורה לגבות את התוספת. התנהלות זו מהווה עבירה על חובת הצגת המחיר הכולל, תוך שימוש במצג שווא לפיו התשלום עבור היטל הדלק הוא מכוח הוראה שלטונית.

לאור העובדה כי מדובר בהטעיה חמורה המופנית כלפי בני הגיל השלישי, תוך ניצול חולשתם וניצול העובדה כי מועד הטיול שהזמינו קרוב, והסבירות לבטל את השתתפות בו נמוכה, ומנגד סירוב החברה להשיב לציבור הצרכנים את היטלי הדלק שנגבו מהם, מפרסמת המועצה אזהרה חמורה לציבור הצרכנים שלא לבצע הזמנות לטיולים בחברה זו, עד שלא תשנה דרכיה.