המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 27/05/2014

טעיתם בנתיב במנהרות הכרמל? תשלמו קנס פי עשרה מגובה התשלום
תלונות רבות הגיעו אל המועצה לצרכנות של נהגים על מנהרות הכרמל שנאלצו לשלם פי עשרה מהתשלום הרגיל רק בגלל שהתבלבלו ונסעו בנתיב למנויים במקום בנתיב האגרה.

 

 

מנהרות הכרמל אמנם מקצרות באופן משמעותי את זמן הנסיעה, אך עם זאת תלונות רבות של נהגים שהגיעו למועצה לצרכנות על כך שנאלצו לשלם פי עשרה יותר מהמחיר הרגיל למקטע אם בטעות התבלבלו ונסעו בנתיב למנויים.  וכשהנהגים פונים למוקד השירות של מנהרות הכרמל בדרישה לבטל את החיוב, מוצעת להם פשרה מוזרה: ויתור על מחצית מהסכום אם יעשו מנוי קבוע.

 

עו"ד זאב פרידמן, היועץ המשפטי של המועצה לצרכנות: "אם צרכנים טועים ונכנסים לנתיב שהוא לא הנתיב של האגרה, למרות שיש שם שילוט, כנראה שיש או בעיה בשילוט, או שיש בעיה בסימון, או שצריך להגביר אותו, או צריך להוסיף, אבל זה בוודאי לא הבעיה של הצרכנים.  במקרה שבן אדם טועה אין שום היגיון, אין שום תום לב בלחייב אותו. ואם לא צריך לחייב אותו, כל דיל, כל עסקה, כל התניה על זה שמזכים אותו ולא מחייבים אותו, זה דבר שהוא פסול"

 

ממנהרות הכרמל נמסר בתגובה לתוכנית חסכון: "ההבחנה בין סוגי נתיבים מופיע בשילוט אלקטרוני בולט ומאיר עיניים מעל כל נתיב. פניות בנושא נבחנות בקפידה, ובכדי למנוע מקרים דומים מוצעת לנהג ההצעה להירשם כמנוי, ללא תשלום".

 

צפו בכתבה באדיבות מאקו

 

 

 

 

במידה והוידאו לא עובד לחצו כאן