המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2014

ארכיון כתבות 2014

תאריך: 24/07/2014

המועצה לצרכנות מגיבה לעליית המחירים של אל-על: "ניצול ציני של המצב"
חברת אל-על מציעה את המקומות הפנויים שנותרו במטוסיה שמחירם יקרים יותר, לנוסעי הטיסות הזרות שבוטלו. מנכ"ל המועצה: "במקום מיקסום רווחים, אל-על צריכה לגלות הגינות והתחשבות במצוקת הצרכנים"

 

 

לא מעט אנשים נאלצו להשאר על הקרקע בעקבות ביטולי טיסות של חברות התעופה הזרות. אל על, חברת התעופה הלאומית של ישראל, אומנם טסה לכל היעדים אבל במחירים מרקיעי שחקים. כך לדוגמה, טיסה לפרנקפורט עולה 1,521$ באותה טיסה בדיוק בעוד שבועיים תעלה רק 661$. ואם בברצלונה חשקה נפשכם מחר זה יעלה לכם 1,253$ בעוד שבועיים המחיר יצנח ל- 773$.

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, הגיב לעליית המחירים ואמר:" משנוצר עודף פתאומי ובלתי צפוי בביקוש, בעקבות ביטולי הטיסות של חברות זרות עקב המלחמה, הופכת אל-על, למעשה, למעין מונופול לשעה, חוסר התחשבות בנוסעים שנקלעו למצוקה במצב זה, וניצול המצב למכירת המושבים במחירים היקרים שיועדו להם, הופך להיות מעשה בלתי הוגן שלה העולה לכדי ניצול ציני של המצב".

 

גם אם הדבר חוקי, אל-על מפיקה רווח לא מוצדק מן המצב שנוצר עקב המלחמה. בתגובה לדברי מנכ"ל אל-על, דוד מימון, לפיהם החברה מכרה את הכרטיסים במחיר שנקבע להם מלכתחילה, אמר מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, כי אל-על המתגאה בפטריוטיות שלה כסמל מסחרי, לא צריכה לדבוק בהרגליה בזמנים כתיקונם למיקסום רווחים, אלא לגלות הגינות והתחשבות במצוקת הצרכנים.

 

עו"ד פלג מוסיף כי מחירוני החברה, הקובעים תימחור פרוגרסיבי של המושבים, מבוססים על היצע וביקוש, כנהוג במיגזר העיסקי. משנוצר עודף פתאומי ובלתי צפוי בביקוש, בעקבות ביטולי הטיסות של חברות זרות עקב המלחמה, הופכת אל-על, למעשה, למעין מונופול לשעה, חוסר התחשבות בנוסעים שנקלעו למצוקה במצב זה, וניצול המצב למכירת המושבים במחירים היקרים שיועדו להם, הופך להיות מעשה בלתי הוגן שלה העולה לכדי ניצול ציני של המצב. אם אל-על מפרסמת שהיא איתנו לאורך כל הדרך    אומר מנכ"ל המועצה- זה מחייב אותה, ואל לה להקשות עלינו במחירים של קצה הדרך.