המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2016

ארכיון כתבות 2016

תאריך: 31/07/2016

מעקב המועצה לצרכנות: מה קרה לסניפי YOU לשעבר?
סיירי המועצה לצרכנות חזרו אל סניפי YOU שנרכשו על ידי ויקטורי ורמי לוי וחזרו עם בשורה טובה: ירידת מחירים במיתוג החדש. וגם: המשך המעקב אחר מחירי תחליפי החלב ורשימת הסניפים הזולים והיקרים ביותרבמהלך שנת 2015 התוודענו כולנו לתהליך של סגירת סניפי YOU ומיד לאחר מכן מכירתם לרשתות אחרות כך שהסניפים נותרו במקומם אך תחת מיתוג אחר, בעיקר של ויקטורי, רמי לוי, מחסני השוק ועוד.  סיירי המועצה לצרכנות חזרו אל סניפי YOU שנרכשו על ידי ויקטורי ורמי לוי על מנת לבדוק האם נרשמה עלייה או ירידה של מחירים לגבי אותו סל בדיוק שבדקנו בזמנו.

 

לצורך כך נבדקו שלושה סניפיפים שנרכשו ע"י רמי לוי: באר שבע ביג,ראשון לציון מתחם G, א.ת. רעננה וכן שני סניפים שנרכשו ע"י רשת ויקטורי: ראש העין פארק אפק ועפולה. את הבדיקה תחת מיתוג YOU ערכנו בחודש יוני 2015 והשבוע חזרנו לבחון את אותו הסל. כפי שניתן להתרשם מהגרפים, בכל הסניפים, ללא יוצא מן הכלל, נרשמה ירידת מחירים. מדובר בבשורה חיובית מאוד עבור הצרכנים.

 

בסניף ראשון לציון מתחם G נרשם השינוי בגדול ביותר: 409 ש"ח לעומת 515 ש"ח על אותו סל. גם בסניף ברעננה הירידה יפה: 423 ש"ח לעומת 490 ש"ח.  הירידה הקטנה ביותר היתה בסניף עפולה של ויקטורי. פער של 24 ש"ח בלבד, אבל אנחנו לא באים בטענות.

 

חשוב לזכור כי בתקופה הזו שנה שעברה מגה כבר ידעה שהפורמט בצרות. "ימי הזוהר" של פורמט YOU היו בסוף 2014 ותחילת 2015. כמו כן, השינויים בעלות הסל אינם נובעים רק מרכישת הסניף ע"י רשת אחרת אלא מושפעים גם מהקשיים הגדולים העוברים על שוק הקמעונאות בכללותו (ובעיקר צמצום הצריכה).

 


 

בדיקת תחליפי חלב

 

לאחרונה אנו עוקבים אחר מחירי תחליפי החלב ברשתות השיווק השונות. לצורך כך, ערכנו בדיקת השוואה תקופתית אחר שלושה מוצרים: תחליף חלב לתינוק סימילאק אדבנס פלוס שלב 1 900 גרם, תחליף חלב מהדרין שלב 1 חלבי בד"צ מטרנה 700 גרם ותחליף חלב נוטרילון שלב 1 טבע 800 גרם.   

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה, למעט מקרה חריג אחד בודד (ברשת מגה-זול בשפע), בכל שאר הבדיקות כמעט ולא נרשמה כלל עליה ואף נרשמו ירידות! שוב בשורה משמחת לרוכשים. הירידה המשמעותית ביותר היתה עבור סימילאק ברשת יינות ביתן וכן ברשת רמי לוי. את הבדיקות אנחנו מבצעים בפעם הרביעים ברציפות בכל ה-26 לחודש.

 


לצפיה בנתונים בגודל מלא לחצו על התמונה

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל זהה ב-579 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, בממוצע בעבור סל זה, עומד על כ- 32% פער של למעלה מ- 230₪ בין הרשתות השונות בעבור אותם המוצרים.  את טבלת הממוצע הרשתי מוביל רמי לוי. בקצה היקר של הסקלה אנו מוצאים את קואופ שופ ואת מגה בעיר.

 

מעניין לראות איך האזור של עכו-נהריה והסביבה מושך תחרות עזה כל כך ומאייש את שלושת הסניפים הזולים ביותר . רשת קואופ שופ מייצבת את עצמה בתקופה האחרונה כרשת היקרה ביותר ולוקחת את התואר המפוקפק הזה מטיב טעם.

  

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן