המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה > בדיקת סל הקניות - פסח תשע"ו

 

חג הניקיונות והכביסות: איפה תמצאו את מוצרי הניקוי הזולים ביותר?

 

המועצה לצרכנות מציגה את בדיקת מוצרי הניקוי והכביסה הגדולה והמקיפה בישראל ומגלה פערים של מאות אחוזים בין רשתות השיווק על אותם מוצרים. הרשת הזולה ביותר - רמי לוי

 

 

פסח הוא כידוע חג הניקיונות ואכן רשתות השיווק יוצאות מידי שנה במבצעים גדולים של חומרי הניקוי והכביסה על מנת למשוך את הלקוחות אליהם. ואכן, כפי שניתן להתרשם מהטבלה, שווה בהחלט לערוך השוואת מחירים של חומרי הניקוי והכביסה ולחסוך עשרות ואף מאות שקלים בקניה מרוכזת.

 

ערכנו עבורכם את בדיקת השוואת המחירים המקיפה ביותר בישראל הכוללת לא פחות מ-60 מוצרים שונים שנבדקו במעל 500 סניפים בכל הארץ באמצעות מערכת פרייסז בתאריך 18/04. המחירים אינם כוללים את העיר אילת. מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעים למחזיקי כרטיסי אשראי וחברי מועדון.

 

עבור כל מוצר מופיע המחיר הממוצע לרשת. בנוסף, לכל מוצר, יש סימון של המחיר הזול והיקר (בממוצע), כולל פער באחוזים. הצבע הירוק מסמל את המוצר הזול ביותר והאדום את היקר ביותר.

 

הפער הגדול ביותר שמצאנו היה עבור המוצרים סנו אנטי קאלק ספריי לניקוי כללי 4 ב-1 700 מ"ל וקצף ניקוי מרסס בריח לימון סנו ג'אוול 1 ליטר. בשניהם נמצא פער של לא פחות מ-296% בין הזול ביותר ליקר ביותר (3.90 ש"ח בויקטורי לעומת 11.54 ש"ח במחסני להב).

 

גם בתחום הכביסה ישנם פערים של מאות אחוזים בין הזול והיקר ביותר. הפעיר המשמעותי ביותר היה עבור המוצר רסס כבס סנו קל 750 מ"ל, פער של 211%. אבקת כביסה 5 ק"ג של ביומט נמצא פער של 204%.

 

 

הרשת הזולה ביותר בה ניתן לרכוש מוצרי ניקוי וכביסה היא רמי לוי. ב-23 מתוך ה-60 מוצרים רמלי לוי הוא הזול ביותר בממוצע. מחסני להב יצא הרשת היקרה ביותר.

 

 

 

 

לחזרה לבדיקה המלאה לחצו כאן


 


פורום המועצה לצרכנות
 

פרוייקט האכיפה האזרחית