המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2012

ארכיון כתבות 2012

תאריך: 31/07/2012

מנכ"ל המועצה לצרכנות: "ראוי שהממשלה תגלה את אותן הנחישות והמהירות שבהן היא מטילה גזירות כלכליות גם ליישום צעדים משלימים לרווחת הצרכנים"

מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, אמר בתגובה לצעדים הכלכליים עליהם החליטה הממשלה, כי הממשלה יכולה להקל על הצרכנים את הנטל הכלכלי שבגזירות, אם תיישם מיידית צעדים צרכניים משלימים, שחלקם אף נכללו בהמלצות ועדות טרכטנברג וקדמי.

"ראוי שהממשלה תגלה את אותה הנחישות והמהירות בה פעלה למילוי הקופה הציבורית, גם בדאגה לרווחת הצרכנים", אומר עו"ד פלג.
 
מנכ"ל המועצה לצרכנות הוסיף כי יש צורך בהגברת האכיפה נגד הפגיעות בצרכנים ובצמצום התשלומים המיותרים המוטלים על הציבור.

בין הסעיפים שפגיעתם רעה, מונה מנכ"ל המועצה את העמלות והריביות הגבוהות בבנקים כתוצאה מאי-התערבות בנק ישראל, הפסד הכספים האדיר כתוצאה מחיסכון פנסיוני במסלול לא מיטבי, טעויות של מאות מיליונים בחשבונות שנשלחים לצרכנים, היעדרם של מוצרי עוגן במחירים מפוקחים בכל קטגוריית מזון בסיסית, פיקוח על פערי השיווק השערורייתיים בפירות וירקות, כבילתם של עשרות אלפי צרכנים רוכשי יחידות נופש לדמי האחזקה השנתיים הגבוהים, ועוד.

עו"ד פלג מעריך את ערכן הכספי של פגיעות אלה בצרכנים במיליארדים של שקלים בשנה, ואומר כי ביצוע הפעולות השלטוניות הנידרשות למניעת פגיעות צרכניות אלה, אינו פוגע בצעדים הכלכליים עליהם החליטה הממשלה. לעומת זאת ,צמצום נטל התשלומים המיותרים לציבור הצרכנים, יקל עליהם את ספיגתן של הגזירות הכלכליות.

עו"ד פלג מזהיר כי אי ביצוע צעדים אלה באופן מיידי לא יותיר ברירה בידי הציבור, אלא לצמצם את הצריכה וכך עלולים להיפגע לא רק העסקים שייכנסו לקשיים כלכליים, אלא גם היקף המיסים הישירים והעקיפים שהמדינה תוכל לגבות, ולמעשה לא תושג מטרת האוצר בהגדלת הכנסות המדינה.

לצפייה בפניית המועצה לועדת הכספים