המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2012

ארכיון כתבות 2012

תאריך: 14/03/2012

הוכרזו הקליפים הזוכים בתחרות בתי-הספר "חכמים על הסלולר"

תלמידים מסבירים על צרכנות סלולארית נבונה במסגרת תחרות של המועצה הישראלית לצרכנות

שר התמ"ת, ח"כ שלום שמחון ויו"ר ועדת החינוך, ח"כ אלכס מילר הכריזו הבוקר (14.3.12) על הזוכים בתחרות הארצית להפקת קליפ לשימוש מושכל בטלפון הסלולארי. צוות שופטים שכלל את נציגי משרד התמ"ת, משרד החינוך והמועצה הישראלית לצרכנות ואנשי מקצוע מתחום הפרסום והקולנוע בחר את הקליפים שעלו לשלב הגמר וכן את שלושת בתי הספר הזוכים:
במקום הראשון – תיכון טכנולוגי מזור נעמת חיפה – מגמת צילום וידאו ועריכה

לינק לקליפ הזוכה: http://www.youtube.com/watch?v=DNbYup8aHdg&feature=player_embedded

במקום השני – תיכון טכנולוגי עמל תל אביב ובמקום השלישי – הבית לקידום נוער – מועצה אזורית הגליל העליון.

לקראת יום הצרכן 2012 הכריזו המועצה לצרכנות ומשרדי החינוך והתמ"ת, על תחרות ארצית לכיתות ט-י לפיתוח סרטוני הסברה לצרכנות נבונה בנושא שירות הטלפון הסלולארי.
בפעילות הכירו התלמידים בצורה חווייתית מושגי יסוד וזכויות צרכניות בעולם הסלולר, התמודדו עם שיקולי רכישה של מכשירי סלולר וחבילות שימוש, גיבוש טיפים לשימוש מושכל ובריא בסלולר,  ופיתחו קליפים קצרים בנושא.

שר התמ"ת שלום שמחון אמר: "נושא הצרכנות ובעיקר המודעות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו לצרכנות נבונה הפך בשנה האחרונה לאחד הנושאים החשובים והבולטים שעל סדר היום. מדובר בתחום בסיסי הקשור לחיי היומיום של כולנו ולפיכך מתחיל כבר בגיל צעיר וצועד בד בבד עם נושאי החינוך. משרד התמ"ת יחד עם המועצה לצרכנות ומשרד החינוך בחרו להתמקד, כחלק ממערך ההסברה הכולל לנושא, בתחום של רכישת טכנולוגיה ושירותים בהם הליך הרכישה הוא מורכב. תחרות זו נועדה להעלות את הנושא על פני השטח ולהגביר את המודעות לצרכנות לא מושכלת. אני גאה כי שניים מתוך שלושת בתי הספר שזכו הם בתי ספר מקצועיים במימון ובפיקוח משרד התמ"ת".

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג, אמר כי תחום הסלולר מוביל שנים את 'מצעד' התלונות במועצה לצרכנות. לפיכך הוחלט להקדיש השנה את התכנית החינוכית שפותחה לרגל יום הצרכן הבינ"ל, לחיזוק ההגנות העצמיות של הצרכנות הצעירים מפני הצפוי להם בתחום סבוך זה.

יו"ר ועדת החינוך ח"כ מילר (ישראל ביתנו) שאירח את התלמידים בוועדה, בירך את התלמידים שהשתתפו בפרויקט ואמר: "חשוב מאוד שילדי ישראל ידעו להתנהל בחוכמה בעולם הצרכני. החינוך הפיננסי חשוב מאוד להכנת הילדים לקראת העולם האמיתי. אמשיך לחזק את כל נושא הצרכנות הנבונה בקרב תלמידי ישראל".