המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2012

ארכיון כתבות 2012

תאריך: 03/07/2012

שיתוף פעולה ייחודי בין המועצה הישראלית לצרכנות וקבוצת "צרכנות נבונה אבן יהודה" להקמת קבוצות צרכנות נבונה ברחבי הארץ

קבוצת "צרכנות נבונה אבן יהודה" קמה בעקבות המחאה החברתית של קיץ 2011, במטרה ליצור סביבה צרכנית משופרת ולהעצים את כוח הקניה של הצרכנים. חברי הקבוצה עורכים סקרי מחירים שוטפים במרכולים באזור הקניות של הקהילה, ומפרסמים אותם לרשימת תפוצה המונה

כ 10,000 בתי אב, ובאתר האינטרנט של הקבוצה. שינוי הרגלי הקניה ניכר מיד, וגם הספקים החלו לחוש בו דרך הקופות, דבר שהעצים את התחרות. בעקבות ההצלחה עלה הרעיון להרחיב את הפעילות בכל הארץ.
המועצה הישראלית לצרכנות בחנה את מודל הפעילות של "צרכנות נבונה" והציעה לתמוך בהרחבתו לישובים נוספים. כך נולד שתוף הפעולה בין שני הגופים. מדובר בפעילות  קהילתית אשר מתנהלת באופן עצמאי על ידי חבריה, תוך קיום קשר עם קבוצות צרכנות נבונה אחרות. שיתוף הפעולה נועד לאגם את המשאבים הקיימים משני הצדדים – הידע והניסיון בהפעלת המודל מצד קהילת אבן יהודה, בשילוב עם הידע בתחום הצרכנות, התשתית הארגונית והיכולות האופרטיביות מצד המועצה הישראלית לצרכנות.

המשימות העיקריות שיעמדו בפני המועצה לצרכנות וחברי הקבוצה הוא לפתח מודל פעילות ולהפיצו בקרב קהילות חדשות, תוך איתור מובילי דעה  בקהילה,  ומתן סיוע בהתנעת הפעילות בשטח.

לשם כך יתקיים מפגש של מתנדבים בקהילות חדשות. במסגרת המפגש יוצג מודל הפעילות של "צרכנות נבונה" ותהליך ההדרכה וההקמה שיתבצע בקהילות החדשות, בסיוע מנחים של המועצה הישראלית לצרכנות ושל עמיתים מקבוצות "צרכנות נבונה" שכבר פעילות.

פרטי המפגש: 
מתי? יום ג' 10.7.12 בשעות  16:30- 19:00
מקום: חדר הישיבות במשרד התמ"ת, בית ליאו גולדברג, רחוב מנחם בגין 86 ת"א.

לאישור השתתפותכם ולפרטים נוספים:
גב' דניאלה איזנמן, רכזת הסברה, המועצה הישראלית לצרכנות – [email protected]
או "צרכנות נבונה אבן יהודה" [email protected]
חפשו אותנו בפייסבוק:
צרכנות נבונה אבן יהודה  http://www.facebook.com/consumer.evenyehuda
המועצה הישראלית לצרכנות http://www.facebook.com/israel.consumers
כתובת אתר צרכנות נבונה אבן יהודה : http://www.consumer-evenyehuda.com/index.html
כתובת אתר המועצה הישראלית לצרכנות http://www.consumers.org.il/