המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון כתבות > ארכיון כתבות 2011

ארכיון כתבות 2011

תאריך: 06/04/2011

המועצה הישראלית לצרכנות מכריזה על תחרות לגילוי הטעות החשבונית הגדולה במדיה החברתית משיקה פעילות נושאת פרסים בהמשך לקמפיין עושים חשבון לחשבון
 
המועצה הישראלית לצרכנות  נכנסת לפעילות במדיה החברתית,  ומשיקה פעילות נושאת פרסים תחת הכותרת, "הטעות החשבונית הגדולה" . המועצה לצרכנות קוראת לגולשים לבדוק את החשבונות אותם הם מקבלים, ולהעלות את החשבון בו גילו טעות חשבונית. החשבון בו  תתגלה הטעות הגדולה ביותר יזכה את בעליו בפרס - זוג כרטיסי אח"מ לסרט.

הפעילות מזמינה את הגולשים הנכנסים לאפליקציית התחרות בעמוד האוהדים של המועצה בפייסבוק ולהעלות את החשבון שלהם בו נתגלתה לדבריהם טעות. המועצה לצרכנות תבדוק את החשבונות (ותעמת אותם אם יהיה צורך מול החוזים וההסכמים), ותכריז בסופה של התחרות על החשבון בו התגלתה הטעות החשבונית הגדולה.

מאז הכריזה המועצה לצרכנות על קמפיין "עושים חשבון לחשבון" במטרה לעודד צרכנים לבדוק את חשבונותיהם, מגיעות למועצה תלונות רבות בעניין. לאור ריבוי התלונות ובמטרה לעודד בדיקת חשבונות,  מכריזה המועצה על תחרות – "הטעות החשבונית הגדולה".
לאור תוצאות הסקר כי רק מחצית מהצרכנים קוראים את החשבונות, מקווה המועצה לעודד בדרך זו קריאת ובדיקת חשבונות כחלק ממערך ההסברה הכולל שלה לחינוך לצרכנות נבונה.
מנכ"ל המועצה עו"ד אהוד פלג אומר כי בדיקת חשבונות היא כלי הבקרה של הצרכן למניעת תשלום יתר, ולקבלת החלטות בדבר צריכה נבונה וחסכונית.