המועצה > פרוייקטים > המחלקה לאכיפה אזרחית > פסקי דין בתביעות קטנות שנוסחו ע"י המועצה לצרכנות

ברוך נ' דהן - עומק הספה לא היה במידות הנכונות


 

ביהמ"ש לתביעות קטנות הורה לבעל עסק להחזיר את מלוא סכום עלות הסלון, בתוספת הוצאות משפט, לאחר שעד מומחה קבע שהמידות אינן תואמות להזמנת הלקוחה. כתב התביעה נוסח ע"י המועצה לצרכנות

 

נצחון חשוב מאוד לאזרח הקטן בבית המשפט בתביעות קטנות מול בית עסק אשר טעה, לקביעת בית המשפט, במידת הסלון שהזמינה הלקוחה.

 

תחילת הסיפור בתלונה שהוגשה במועצה לצרכנות לפני כשנה וחצי ע"י גב' זהבה ברוך כנגד בעל העסק מר שמעון דהן על כך שלמרות שהזמינה סלון בהזמנה מיוחדת - לא קיבלה את מה שהזמינה. על הסלון שילמה זהבה סכום של 15,000 ש"ח בתוספת הובלה בסך 500 ש"ח. לאחר שתלונת הלקוחה נמצאה מוצדקת, אבל בית העסק לא נעתר להשבת הכסף לצרכנית - המחלקה לליווי משפטי במועצה לצרכנות סייעה לצרכנית בניסוח כתב התביעה.

 

ארבעה דיונים התקיימו בבית המשפט לתביעות קטנות בראשל"צ בפני הרשם נועם רף. עקב המחלוקת בין הצדדים ואי ההצלחה להגיע לפשרה - מינה השופט עד מומחה על מנת שיפסוק בסוגיה. על פי עדותו של העד הממוחה - עומק הספה אכן קטן ממטר, על פי מידות מדוייקות שהוא ביצע, וכי לא ניתן לתקן את הספה אלא רק להחליפה.

 

ביהמ"ש קיבלת את עדותו ופסק כי אין לסתות מחוות דעתו. עוד קבע השופט: "בהתחשב בהליכים אשר התנהלו בפניי ולאור התרשמותי מן הצדדים, סבורני שאין בין הצדדים מערכת של יחסי אמון שתאפשר לנתבע לספק לתובעת ספה כבקשתה ובנסיבות אלו הנני מורה על ביטולה של העסקה והשבת הסכום אשר שולם על ידי התובעת לידיה".

 

השופט חייב את הנתבע לשלם לתובעת סך של 15,500 ש"ח, כולל הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת כתב התביעה, וכן חייב את הנתבע בהוצאות משפט בסך 2,500 ש"ח.

 

לצפיה בפסק הדין תק 14138-08-13 זהבה ברוך נ' שמעון דהן לחצו כאן 

כתב תביעה לדוגמא

 

פסקי דין

 

 

מדריך תביעות קטנות

 

הסבר על התהליך

 

הגשת תלונה