המועצה > חדשות ועדכונים > חדשות המועצה

חדשות המועצה

תאריך: 08/01/2020

המועצה לצרכנות קוראת להתאחדות לכדורגל לקחת אחריות על העברת משחק כדורגל מת"א לחיפה
מנכ"ל המועצה לצרכנות: "העברת המשחק ביום שני תעלה לאוהדים למעלה מ-10 מיליון ש"ח; ההתאחדות לכדורגל צריכה לקחת אחריות על כל ההוצאות של האוהדים שייאלצו לנסוע לחיפה"

 

מפתח


ביום שני הקרוב, במסגרת ליגת העל בכדורגל, יתקיים משחק בין מכבי ת"א לבית"ר ירושלים. בשל התפרעות קומץ מאוהדי מכבי בדרבי, הוחלט להטיל על הקבוצה עונש רדיוס – ולכן מכבי נאלצת בלית ברירה להעביר את המשחק מאצטדיון בלומפילד לאצטדיון סמי עופר בחיפה.

 

דבר זה מקומם מאוד את אוהדי שתי הקבוצות – מדובר בלמעלה מ-30,000 אוהדים שייאלצו לנסוע מת"א ומירושלים עד חיפה (למעלה מ-90 ק"מ מת"א עד חיפה, למעלה מ-115 ק"מ מירושלים לחיפה).

 

מנכ"ל המועצה לצרכנות, עופר מרום, אומר כי "כתוצאה מהעברת המשחק לחיפה - אוהדי מכבי ובית"ר יאריכו נסיעתם בכ-2,760,000 ק"מ בעלות המוערכת בכ-10,598,400 ₪. פרט לכך, להערכתנו הדבר גוזל לפחות שעת עבודה אחת מהאוהדים, שיצטרכו לצאת מהעבודה מוקדם יותר. שכר שעת עבודה (שכר מינימום) הוא 29.12 ₪, לכן מדובר בעוד 873,600 ₪ לכל הפחות. כמובן שלהוצאות האוהדים צריך להוסיף גם את עלות כרטיס הכניסה למשחק – גם היא אינה זולה כלל".

 

"למעשה – האוהדים לא מקבלים את המוצר אותו קנו. חשוב מאוד לאפשר לאוהדים המעוניינים בכך, כולל המנויים, את ביטול העסקה - ולהשיב להם את הכסף במלואו. ההתאחדות לכדורגל צריכה לקחת אחריות על כל ההוצאות הנגרמות לצרכנים שרכשו כרטיסים, נפגעו - ונאלצים לבטל הגעתם למשחק".