המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - מרץ 2011

ב- 15 למרץ צויין בכל העולם וגם בישראל יום הצרכן הבינלאומי. ביום זה התקיימה בכנסת ישיבה משותפת של וועדות החינוך והכלכלה לציון היום. הישיבה הוקדשה לנושא החינוך לצרכנות נבונה.


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 31/03/11 גליון מספר 24
חדשות הצרכנות

חדש בתחום הצרכנות... 

ב- 15 למרץ צויין בכל העולם וגם בישראל יום הצרכן הבינלאומי. ביום זה התקיימה בכנסת ישיבה משותפת של וועדות החינוך והכלכלה לציון היום. הישיבה הוקדשה לנושא החינוך לצרכנות נבונה.
המועצה לצרכנות הציגה את התכנים והפעילויות בנושאי צרכנות נבונה שפותחו בשנים האחרונות במטרה להגביר את המודעות לצרכנות נבונה בקרב ילדים בני נוער ומבוגרים.
בנוסף הוצגו פעילויות ליום הצרכן, מדריך לבדיקת חשבונות, תוכניות חינוכיות במקצועות הלימוד השונים ועוד.
בנוסף, הושק מדריך לסיוע בקריאת חשבונות של שירותים שונים המגיעים לכולנו הביתה.
ביום זה, שבו מציינים את זכויות הצרכנים והחשיבות שבהגינות כלפי צרכנים, מעלים על סדר היום את העשייה הרבה המתקיימת לאורך כל השנה בתחום הצרכנות, החל מהסברה לצרכנים דרך טיפול בתלונות צרכנים ועד גיבוש הצעות חוק ושינויי חקיקה.


להמשך לחצו כאן>

 
טיפ
לאחרונה נחשף הצרכן הישראלי לאתרים לרכישת קופונים המאפשרים, כביכול, לבצע רכישות בהנחות גדולות. עם הופעתם של האתרים התחילו להגיע למועצה לצרכנות גם תלונות צרכניות העוסקות ברכישות באתרים אלו.
למידע נוסף
 
 
הצו הצרכני

מדי חודש אנחנו מקבלים חשבונות שונים לתשלום לחברות הנותנות לנו שירותים שונים  באתר המועצה לצרכנות מרוכזים לראשונה  כל החשבונות ובהם הדרכה פשוטה וברורה איך לקרוא את החשבון, מה משמעותו של כל סעיף, מהן התלונות הנפוצות בתחום זה כעולה מתלונות הצרכנים. למידע נוסף

 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

ס' התנתק משירותי חברה הכבלים, אך החברה המשיכה לחייב אותו במשך חודשים נוספים.
למידע נוסף

 

 
חוק וסדר

פיצוי בגין עיקול תוך רשלנות העיריה
בית המשפט חייב עירייה לשלם לצרכן 3,500 ₪ בגין עגמת נפש ותשלומים נוספים, בעקבות עיקול שלא כדין לגבית דוחות חנייה להמשך>

 
חינוך והסברה
פעילות חינוכיות בצרכנות נבונה
ילדים ונוער בעולם המערבי מהווים חלק משמעותי מקהל הצרכנים , מתוך כך, עליהם לקבל כלים שיוכלו להיעזר בהם בסיטואציות צרכניות שונות.להמשך>מאמר עמדה 
נתוני צריכה של ילדים ונוער
נתונים מתוך מחקר בנושא שערך משרד החינוך
ילדים ונוער בעולם המערבי מהווים חלק נכבד מקהל הצרכנים , הן כאשר מדובר במוצרים ושירותים המיועדים לילדים ונוער - פלח שוק גדל והולך לאורך זמן, והן כשמדובר במוצרים ושירותים המיועדים לכל המשפחה.
להמשך>
 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.