המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - פברואר 2012

חדש בתחום הצרכנות
חידון מתמטי לצרכן: כמה עולה גליל נייר טואלט
סביר להניח שאתם מכירים את הסיטואציה. אתם עורכים קניות ועומדים מול המדף של ניירות הטואלט. על אריזה אחת מצוין המחיר ומספר הגלילי בעוד שהחברה המתחרה מתהדרת באורך הכולל.  כמה עולה גליל? איך אפשר להשוות בין שני מוצרים?


 

לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 15/2/2012 גליון מספר 33
חדשות הצרכנות

                   

חדש בתחום הצרכנות... 
חידון מתמטי לצרכן: כמה עולה גליל נייר טואלט
סביר להניח שאתם מכירים את הסיטואציה. אתם עורכים קניות ועומדים מול המדף של ניירות הטואלט. על אריזה אחת מצוין המחיר ומספר הגלילי בעוד שהחברה המתחרה מתהדרת באורך הכולל.  כמה עולה גליל? איך אפשר להשוות בין שני מוצרים? על מנת לאפשר לצרכנים להשוות גם את מחיר היחידה של מוצרים כאלה  מציעה המועצה לצרכנות לעדכן את התקנות, ולהוסיף תקנות שתחייבנה לציין גם מחירו של מוצר בודד בנוסף למחיר המארז כולו, גם אם המוצרים נארזו ע"י היצרן, המשווק או העוסק.
להמשך הידיעה

ארוז על המדף" או " במשקל במעדניה" – מה משתלם יותר?
רבות מהעצות לצרכנים בתחום הצרכנות הנבונה, נוגעות להשוואת מחירים בין הרשתות. אולם, גם באותה חנות עצמה קיימים פערים של עשרות אחוזים בין מוצרים ארוזים במקרר החלב והבשר, לבין אותו מוצר ממש שנמכר במשקל במעדניה.  הפער טמון באריזה, בפיקוח על המוצרים ובעצלנותו של הצרכן ללכת לעמוד בתור.
להמשך הידיעה

תווי קניה או כסף?
הצעת חוק של חה''כ כרמל שאמה-הכהן, סטס מיסג'ניקוב ואלכס מילר קוראת לבטל את  הגבלת תוקף תווי קניה, עברה בקריאה טרומית.
במועצה מתקבלות תלונות צרכנים שקיבלו תווי קניה ולא שמו לב שקיים "תאריך תפוגה",  הגבלה כזו מהווה פגיעה בקניינו של הצרכן, כשמנפיק התו מתעשר על חשבון הצרכן מבלי לספק כל תמורה.  המועצה לצרכנות מברכת על הצעת החוק, וממליצה שלא להחזיק תווי קנייה בארנק לאורך זמן.  כולנו זוכרים את פשיטת הרגל של  רשת השיווק קלאב מרקט בעקבותיה הציבור ניזוק בסכום של כ-55 מיליון ₪ בגין התווים שלא מומשו.
להמשך הידיעה

 
טיפ- אגרת טלוויזיה

אגרת הטלוויזיה נגבית מכל משק-בית המחזיק במקלט אחד לפחות, גם אם לא נעשה בו שימוש, מקלט טלוויזיה מוגדר כמכשיר שמאפשר קליטה של השידורים גם משקי בית המחוברים לטלוויזיה בכבלים או בלוויין  חייבים לשלם את האגרה לרשות השידור, בלא קשר לתשלום דמי מנוי לחברות הכבלים או הלוויין.מה עושים במקרה ואין לך מכשיר טלוויזיה ואתה נדרש לשלם?
למידע נוסף>


 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

בני זוג קנו דרך סוכן מכירות שהגיע לביתם מטעם חברה המשווקת שירותי תיקונים ואחזקה למוצרי חשמל ביתיים, אחריות לתקופה של 3 שנים במחיר של  3,200 ₪,   והבטיח כי  האחריות כוללת גם תקלות ברכיבים האלקטרוניים של המוצרים. אולם, כשהזמינו שבועות מספר אחרי הקניה, טכנאי לתקן המקרר, סירב הטכנאי לתת השירות וטען כי תקלה בכרטיס האלקטרוני, לא נכללת באחריות. האם הטכנאי צודק?
להמשך התלונה >

 

 
חוק וסדר

הצעת חוק הגנת הצרכן – הצגת מחיר בצג אלקטרוני
המחאה משתלמת!   הצעת החוק  שכבר עברה בקריאה טרומית שעניינה (תיקון – הצגת מחירים באמצעות צג אלקטרוני של ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו) וקבוצת ח"כים, נדחתה לאור התנגדויות של גורמי צרכנות וח"כים. ההצעה באה לאפשר הצגת מחירי מוצרים, כמתבקש בחוק הגנת הצרכן,  גם בסמוך אליהם באמצעות צג אלקטרוני . המועצה לצרכנות פרסמה התנגדות להצעת החוק אלא אם יוכנסו שינויים מהותיים על מנת להגן על עקרונות שימור יכולת ההשוואה לגבי מחירי המוצרים וצמצום הפגיעה כתוצאה מפערים בין המחיר המוצג למחיר בקופה.
להמשך>

 
חינוך והסברה

תלמידי בתי הספר כחזאי צרכנות
תקנות התמ"ת בנושא האותיות הקטנות נכנסות לתוקף לפני כחודש, אבל כבר לפני שנתיים התייחסו הכרזות הזוכות בתחרות הארצית בין בתי הספר  שארגנה המועצה לצרכנות לכבוד יום הצרכן הבינלאומי,  לנושא ההפתעות הטמונות באותיות הקטנות. שתיים מבין שלוש הכרזות הזוכות שעיצבו התלמידים במסגרת התחרות , דנו בבעיית האותיות הקטנות בפרסומות
למידע נוסף>מאמר עמדה 

מחאת הצרכן היחיד- ען"ד אהוד פלג
רבים בעולם העסקי, ואולי לא רק בו, רוצים לראות את השפעתה של מחאת הקיץ מתפוגגת כלעומת שבאה. זו אולי ההוכחה הטובה ביותר להצלחתה ולחיוניותה. היא באה לבשר למי שהתעלם מהצרכנים, זלזל בהם ופקפק בכוחם, כי בלי קונה אין מוכר ובלי צרכן אין יצרן. 
זהו בתמצית סודה של משוואת הכוח הצרכני
להמשך המאמר >

 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.  

להסרה מרשימת התפוצה אנא לחץ/י כאן

Powered by Publicators