המועצה > חדשות ועדכונים > ניוזלטר המועצה לצרכנות

ניוזלטר המועצה לצרכנות

משחק הוגן - חדשות המועצה הישראלית לצרכנות - מאי 2011

חדש בתחום הצרכנות... 

דוחות תקופתיים תורמים להתבוננות מעמיקה של המועצה לצרכנות על התקדמות או הרעה בתחום הצרכנות על פי נושאים...


לאתר המועצה שלח לחבר תאריך הוצאה 30/05/11 גליון מספר 26
חדשות הצרכנות

 

חדש בתחום הצרכנות... 

דוחות תקופתיים תורמים להתבוננות מעמיקה של המועצה לצרכנות על התקדמות או הרעה בתחום הצרכנות על פי נושאים. ריכוז תלונות על פי נושא ובחינה של התלונות העיקריות שחוזרות על עצמן על ידי הצרכנים.

לאחרונה יצאנו בשני דוחו"ת חשובים: מתחילת השנה התקבלו כאלף תלונות בתחום תיירות החוץ. כשליש מהן עוסקות בקשיים לביטול עיסקה. לאור צירוף נסיבות עולמיות, השנה היו אירועים שונים (צונאמי ביפן, ענן האפר הוולקני ועוד) בהם שני הצדדים, צרכנים ועוסקים, נאלצו לבטל עסקאות בשל נסיבות חיצוניות.
דו"ח נוסף הוא בתחום הריהוט. התחום נמצא כנושא חם עליו מתלוננים צרכנים רבים ומדי שנה מתקבלות אלפי תלונות בנושא. עובדה זו מעידה על היקף הפגיעה בציבור והצורך בנקיטת כללי זהירות למניעת נזקים.
 להמשך לחצו כאן>

 
טיפ
אנחנו עושים המון עסקאות: הסכמים עם חברות הטלפונים הניידים, משלמים חשבונות חשמל, רוכשים מכשירי חשמל ואלקטרוניקה, נרשמים לקורסים, מכון כושר ועוד.  כמה זמן צריך או כדאי לשמור את הניירת או את החוזים? 
למידע נוסף
 
 
הצו הצרכני

מחירי הדלק ממשיכים לעלות ולפגוע בכיסם של צרכנים רבים. כל בעל רכב משלם מידי חודש בממוצע 160 ₪ יותר על דלק, המצטברים לכדי 2,000 ₪ יותר בשנה.
התייקרות הדלק גוררת התייקרות במחיר מוצרים ושירותים נוספים, המעיקה על הצרכנים. השתתפו בסקר בנושא
 למידע נוסף

 
 
תלונה שטופלה בהצלחה

ג' קנה שוברים לחופשה דרך הטלפון. לאחר מספר ימים הבין שאין לו זמן להשתמש בהם וביקש לבטל אותם.
למידע נוסף

 

 
חוק וסדר
תקנות ביטול עסקה- דו"ח תלונות
תקנות החזר כספי נכנסו לתוקף לפני 5 חודשים, והמועצה לצרכנות הספיקה לטפל במאות פניות של צרכנים בנושא זה. מה הם התחומים הבעייתיים ביותר? האם העסקים מיישמים את התקנות כראוי? להמשך>
 
חינוך והסברה
צרכן שרחמיו נכמרו על חתול רחוב שנתקע על העץ קיבל חשבון בסך 511 ₪ על פעולת החילוץ. פקידת קבלה בבית מלון שהזמינה אמבולנס עבור אורח שלקה בליבו בקבלה, קיבלה את חשבון האמבולנס לתשלום. שכן שהתנדב להיות "ועד הבית" קיבל הודעת עיקול על נכסיו הפרטיים  בגלל חוב של הוועד. בכל המקרים קיבלו הצרכנים דרישה לתשלום עבור השירות, על אף שאין כל קשר בינם ובין האירוע, למעט גילוי האחריות הציבורית. להמשך>מאמר עמדה 
עושים סדר בניירת/ אפרת אהרוני- גלובס
מאות ואלפי מסמכים מצטברים לנו בקלסרים- החל מתעודות אחריות, תלושי שכר ועד לאישורי תשלום על קנסות וחשבונות. כמה זמן צריך באמת לשמור כל אחד מהם, ולמה בעצם? 
להמשך>
 

המועצה הישראלית לצרכנות - ארגון הצרכנים הגדול בישראל היא חברה ממשלתית, הפועלת, שלא למטרות רווח, במטרה להגן על הצרכנים ולשמור על זכויותיהם באמצעים הבאים: טיפול בתלונות, הסברה וחינוך, פתרונות לעוולות צרכניות, אכיפה והרתעה וקידום זכויות הצרכנים.