המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 26/09/2017

בדיקה מדגמית של המועצה לצרכנות: מחירי הדלק בתחנות התדלוק השונות
סיירי המועצה לצרכנות יצאו לבדוק 41 תחנות דלק של החברות השונות וגילו פערי מחירים גדולים במחירי הסולר הן בתדלוק העצמי והן בתדלוק המלא. הבשורה הטובה: במחירי הבנזין 95 המצב הרבה יותר טוב

תמונות

 

האם חשוב לכם לבדוק את מחירי הדלק לפני שאתם מגיעים לתחנת הדלק או שאתם מתדלקים בתחנה הקרובה ביותר שיש כשהמחוג כבר מצביע על מיכל ריק? האם יש משמעות מבחינתכם באיזו חברה מדובר ומה טיב הדלק או שהמחיר או האלמנט העיקרי שקובע?

 

כך או כך, סיירי המועצה לצרכנות יצאו הפעם לבחוק את מחירי הדלק בתחנות שונות מדגמיות ברחבי הארץ. סך הכל נבדקו 41 תחנות דלק לפי החלוקה הבאה: 8 תחנות של דור אלון, 8 תחנות של סונול, 7 תחנות של פז , 6 תחנות של דלק, 3 תחנות של מיקה, 4 תחנות של סדש, 4 תחנות של 10 Ten ותחנה אחת של תפוז.

 

הבדיקה נערכה בתאריכים  4-7 בספטמבר. הנתונים מעודכנים נכון למועד הבדיקה והמועצה אינה אחראית לשינוי מחירים/עדכון מבצעים בזמן שחלף. יש לשים לב כי המחירים שבטבלאות הם מחירים באשראי. בתחנה אשר נותנת הנחה על תשלום במזומן מצורפת הערה עם המחיר הרלוונטי במזומן  (ככל שהסייר היה יכול לדעת כי יש מחיר מיוחד שכזה). הבדיקה אינה מייצגת את כלל התחנות בכל עיר או בכל רשת שנבדקו.

 

בבדיקה נמצא כי בכל התחנות יש שלט עם מחירים. מלבד בתחנה אחת, בכל המקרים יש התאמה בין המחירים שמפורסמים בשלט לבין אלו שבמשאבות . ייתכן כי מדובר בטעות אנוש זמנית. כמו כן, בבדיקה נמצא כי כל התחנות מקפידות שלא לחרוג מעל המחיר המפוקח של בנזין 95  שעומד כיום על  6.19 ₪ בשירות מלא  ו -6 ₪ בשירות עצמי.


כפי שניתן להתרשם מהטבלה, פערי המחירים בבנזין 95 הינם כאמור קטנים מאוד. רק 9% פער בין הזול ביותר ליקר ביותר בתדלוק מלא ו-6% פער בלבד בתדלוק עצמי. בתדלוק בסולר הפערים כבר גדולים הרבה ביותר. מבין התחנות שנבדקו, מצאנו פער של 28% בין הזול ביותר ליקר ביותר. בתחנת מיקה אשדוד ליטר סולר עולה רק 5.39 ש"ח לעומת 6.88 ש"ח בסונול סונול התחנה העגולה בחיפה. הפער בתדלוק העצמי של סולר עומד על 25%.

 

תופעה מעניינת נוספת שמצאנו היא פערי מחירים בין התחנות של אותה רשת עצמה במחירי הסולר. כך למשל הפער בין פז עתידים ת"א לבין פז קניון חיפה עומד על 24% במחירי הסולר בתדלוק עצמי. בתחנות של חברות דלק הפער עומד על 22% ובסונול על 19%. בתחנות של 10 Ten נמצא פער מזערי בין התחנות.

 

מחירי הדלק בתחנות שנבדקו (לחצו להגדלה)

 

(לחצו להגדלה)