המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 28/02/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: המלחמה על הצרכן האשדודי
מתוך עשרת הסניפים הזולים ביותר - חמישה נמצאים באשדוד והסביבה. גם במודיעין מתנהלת מלחמה של ממש. וגם: אילו סניפים נמצאים בתחתית הרשימה?

 סיירי המועצה לצרכנות ערכו השבוע את הבדיקה השבועית עבור 42 מוצרים שונים ב-99 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.


הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על 32% פער של כ- 160₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים.  הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על 21%, דומה לשבוע שעבר.

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע סניף אשדוד של רמי לוי ואיתו עוד 2 סניפים בלבד. עוד ברשימה שופרסל דיל, יינות ביתן, מחסני השוק, שוק העיר ואושר עד. ברשימת עשרת הסניפים היקרים רשת הכי זול הצפונית שולטת ברמה, ואיתה מבחר סניפים עירוניים.  

רשימת הסניפים הזולים מראה היטב את ההשפעה שיש לתחרות האזורית, נושא שאנו מדברים עליו לא מעט. באשדוד ומודיעין הסניפים נלחמים על נתח השוק שלהם באזור והמחירים יורדים. ארבעה מהסניפים הזולים ביותר שמצאנו השבוע נמצאים באשדוד (ועוד אחד לא רחוק באשקלון), וארבעה נוספים במודיעין. ולתושבים היתה אורה ושמחה.

 

האם המחירים הנ"ל יכולים להישאר לאורך זמן? ההיסטוריה מראה שלא. ברגע ש"חלוקת" הצרכנים מתייצבת בין הסניפים המחירים מתחילים לטפס אט אט למעלה. עדות נוספת לכך שהמחירים האלו הינם "מחירי תחרות" ולא רמת התמחור הרגילה של הרשת ניתן לראות בפערים העצומים השבוע בעלות הסל בין סניפים שונים באותה הרשת. פער של 16% ברמי לוי, 11% ליינות ביתן, 17.8% לשופרסל דיל, 18.4% לאושר עד.

 

ניתן לשער כי את המחירים הנמוכים של אזורי התחרות מסבסדים הצרכנים בסניפים היקרים יותר. כך או כך, סביר להניח שמחירים אלו לא יישארו לעד ומשתלם לצרכנים באזור לנצל את המבצעים ולרכוש מוצרים בעלי אורך חיי מדף ארוכים.

 

ומה קרה לסניפי YOU לשעבר?" חזרנו שוב לכמה סניפים והשוונו את מחירי פברואר 2016 לחודש מאי 2015. לא מפתיע שכל המחירים התייקרו. כן מפתיע שרשת מחסני השוק הסתפקה בעלייה קלה יותר מאשר רשת ויקטורי. וכן מקומם שדווקא סניף התחנה המרכזית בתל אביב, סניף שמשרת אוכלוסיה חלשה, התייקר ברמה הגבוהה ביותר, של 14.5%.

 

סניפי YOU לשעבר 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן