המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 15/04/2019

בדיקת המועצה לצרכנות: כמה תעלה לכם ארוחת ליל סדר במלון?
אם חשבתם לחסוך את ההכנות והבישולים לארוחת החג המסורתית, תתכוננו לפתוח את הארנק ובגדול ולשלם כ-1,000 ש"ח בממוצע לאדם במלונות. מנכ"ל המועצה לצרכנות: הבדיקה מראה כי פינוק ונוחות עולים כסף - והרבה. חשוב גם במקרה זה להשוות בין ההצעות השונות"

 

חולצות


בערב פסח המתקרב ובא, כשכולנו נסוב לשולחן ליל הסדר, יהיו מי מאיתנו שייבחרו לעשות זאת במלון ובכך גם ליהנות מארוחה מפוארת ועשירה וגם לחסוך את כל הטיחרה בהכנות, בבישולים ובקריאת ההגדה בעצמם. לצורך כך, ערכו סיירי המועצה לצרכנות בדיקה מיוחדת כמה תעלה ארוחת החג במלון. את הבדיקה ערכנו עבור ארוחת ליל הסדר בלבד, ללא לינה במלונות, ןלכן לא בדקנו מקומות כמו אילת, ים המלח וכד אלא הסתפקנו בבדיקה בשתי הערים הגדולות: ירושלים ות"א.

 

בסך הכל בדקנו 13 מלונות נחשבים, כולם בדרגת תיירות גבוהה: רמדה ירושלים, ענבל ירושלים, המלך דוד ירושלים, וולדורף אסטוריה ירושלים, מצודת דוד ירושלים, דן פנורמה ירושלים, מלון דן ירושלים, הרודס תל אביב, דיוויד אינטרקונניטל תל אביב, מלון דן תל אביב, קראון פלאזה תל אביב, שרתון תל אביב והילטון תל אביב. הבדיקה נערכה באמצעות בירור טלפוני.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, העלות הממוצעת של ארוחת החג לאדם מבוגר הינה 1,107 ש"ח, כשהמלון הזול ביותר שמצאנו היה קראון פלאזה תל אביב "רק" 700 ש"ח לאדם. לעומת זאת, במלון המלך דוד ירושלים מצאנו את הארוחה היקרה ביותר מבין אלו שבדקנו: 1,470 ש"ח לאדם, כפול מאשר קראון פלאזה תל אביב. כמו כן, שימו לב שחלק מהארוחות לא כוללות עורך סדר אלא ארוחה בלבד ובחלק מהמלונות ניתן לבחוק ללא עורך סדר ובכך לחסוך עלויות (שעדיין יהיו גבוהות).

 

בדיקת ארוחות ליל סדר במלונות

 

 

עופר מרום, מנכ"ל בפועל המועצה לצרכנות: "בדיקת המועצה לצרכנות את מחירי סעודות החג בתי מלון מראה כי פינוק ונוחות עולים כסף - והרבה. גם כאן יש הבדלים של מאות שקלים לעיתים בין בתי המלון. מציעים גם במקרה זה - להשוות בין ההצעות השונות, לראות איזה סעודה כוללת ניהול סדר ואיזה רק ארוחת חג, לדאוג לציין אם באים עם ילדים - להם בדרך כלל מחיר מופחת, במידה ויש דרישות מזון מיוחדות (אלרגיה) לוודא שיש ארוחה מותאמת, ולוודא שהמחיר הוא המחיר הכולל ואין עליו תוספות. מאחלים לכל בית ישראל החוגג בבית, בבתי מלון או שמזמין ארוחה מקיטרינג - חג שמח וכשר".