המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 27/09/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: באילו סניפים תזכו לחוויית שירות?
סיירי המועצה לצרכנות, הבודקים בכל שבוע מחירים בלבד, נשלחו הפעם למשימה מיוחדת: לבדוק את מצב הסניפים מבחינת מקומות החניה, מצב העגלות, מספר הקופות, אדיבות המוכרנים ועוד. אז מי הם הסניפים המצטיינים באיכות השירות? כנסו וגלו

 

אנשים בסופר

 

ישנה אימרה ידועה האומרת כי "כסף זה לא הכל בחיים". ואז נשאלת השאלה עד כמה אתם מוכנים לוותר על חוויית הקנייה והשירות בסניף המזון תמורת חיסכון קטן במחיר? לשם כך יצאו סיירי המועצה לצרכנות לבצע בדיקה מיוחדת של איכות השירות.


את הבדיקה ערכנו בעשרות סניפים של הרשתות בכל רחבי הארץ וחילקנו אותה לארבעה איזורים: תל אביב והמרכז, איזור הדרום, איזור הצפון ואיזור ירושלים. חשוב לציין כי מדובר בבדיקה מדגמית. הבדיקה נערכה ברגע נתון וייתכן שביום אחר ובשעה אחרת יהיו נתונים שונים בתכלית, לפחות בחלק מהסעיפים.

 

הסיירים בדקו 4 קטגוריות עיקריות: החניה בסניפים, עגלות הקניות, הסניף עצמו והדוכנים בו וכן את הקופות. בקטגוריית החניה נבדקו גודל החניה, מספר חניות פנויות, גישה נוחה לסניף ועוד. בקטגוריית העגלות נבדקו כמות העגלות, נקיון העגלות, מצב תחזוקת העגלות וסוגי העגלות. בקטגוריית הקופות נבדקו כמות הקופות, כמה מתוכן פעילות, האם קיימות קופות מהירות וקופות שירות עצמי והאם ישנם אורזנים.

 

קטגוריית הסניף היא אולי הקטגוריה החשובה ביותר ובה נבדקו מרחבי הסניף, המעברים, סימון המחירים, שילוט מתאים וכן מתחמי הקצביה, הגבינות, המאפיה והפירות והירקות: האם ישנו מבחר, תור בעמדות, אדיבות המוכרנים ועוד ועוד.

 

הממצאים

 

קשה לבחור את הסניף המצטיין, מה גם שמדובר בחלק מהסעיפים בדעה סובייקטיבית של הסייר, אולם ישנם כמה סניפים שבהחלט ראויים לציון בהם חוויית הקניות היא טובה והמהנה.

 

מסניף אושר עד ברחוב מוזס בתל אביב התרשמו הסיירים מאוד. תוסיפו לכך את העובדה שהוא סניף לא יקר וקיבלתם WIN-WIN SITUATION - סניף מומלץ לביצוע קניות. גם שופרסל דיל ברח' הלח"י בראשל"צ צויין לטובה ע"י הסיירים כסניף נקי ומסודר עם חניה בשפע ועוד וגם הסניף של רמי לוי במתחם איילון בר"ג. עם זאת, בת"א היה גם הסניף בו חוו הסיירים את איכות השירות הגרועה ביותר מדובר בסניף של ויקטורי ברח' לינקולן.

 

בירושלים, למרבה הצער, לא היה אף סניף שקיבל ע"י הסיירים ציון לטובה על איכות השירות, אבל הם לפחות יכולים להתנחם שהמחירים בסניפים שנבדקו זולים יחסית. באשקלון צויין לטובה הסניף של שופרסל דיל צומת כפר סילבר ובאשדוד הסניף של  יוחננוף במתחם סטאר סנטר.

 

את הנתונים אנו מציגים בפניכם ונותנים לכם להחליט לבד עד כמה איכות השירות לפי הנתונים היא בעינכם גבוהה או נמוכה. כמו כן, אנו מזמינים אתכם לבצוע השוואה בין נתוני הסניף מבחינת איכות השירות ובין מיקומו בטבלת המחירים השבועית כפי שאנו מפרסמים בכל שבוע.

 

לדירוג הרשתות מהמחיר הנמוך לגבוה לחצו כאן >>

 

איזור תל אביב והמרכז

טבלה

לחצו על התמונה להגדלה

 

איזור הדרום

טבלה

לחצו על התמונה להגדלה

 

איזור הצפון

טבלה

לחצו על התמונה להגדלה

 

איזור ירושלים והסביבה

טבלה

לחצו על התמונה להגדלה