המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 17/02/2019

בדיקת המועצה לצרכנות לקראת פורים: פערים של עשרות אחוזים במחירי היינות ואוזני המן
המועצה לצרכנות ערכה בדיקה בין 7 סוגים שונים של אוזני המון בכל רשתות השיווק. הממצאים: פערים של עד 85% בין הרשתות. גם במחירי בקבוקי היין המצב דומה, שם פערי המחירים מגיעים עד לכדי 92 אחוזים

 

חולצות


חג פורים הוא כיודע חג העדלאידע בו נהוג לשתות לשוכרה. לצורך כך יצאנו לבדוק את מחירי בקבוקי היין בין הרשתות השיווק במדווחות את מחיריהם לאתר פרייסז. כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, הפערים על בקבוקי היין מגיעים לעשרות אחוזים בין רשת לרשת על אותו ברבוק בדיוק.

 

כך למשל, יין אדום רזרב מרלו יקבי ברקן 750 מ"ל ניתן לרכוש במחיר הזול ביותר ברשתות מגה בעיר בעלות של 25.21 ש"ח בממוצע אך אותו בקבוק יעלה לנו ברשת קשת טעמים 48.41 ש"ח בממוצע, פער של 92%. פערים משמעותיים של מעל ל-60% מצאנו גם במחירי יין אדום יבש סגל 750 מ"ל, יין לבן יבש סגל 750 מ"ל ויין לבן שרדונה החברה המרכזית תבור 750 מ"ל.

 

טבלת ההשוואה (לחצו להגדלה)

 

 

גם את מחירי המאכל המסורתי בפורים - אוזני המן בדקנו בין הרשתות. את ההשוואה עשינו בין 7 סוגים שונים של אוזני המן: אוזני המן במילוי חלווה במשקל אוזני המן במילוי פרג במשקל, אוזני המן במילוי שוקולד אחוה 450 גרם, אוזני המן במילוי שוקולד במשקל, אוזני המן במילוי שוקולד ברמן 175 גרם, אוזני המן במילוי תמרים אחוה 450 גרם ואוזני המן במילוי תמרים במשקל.


גם כאן, במרבית המוצרים נמצאו פערים גדולים של מעל ל-60 אחוזים. למשל באוזני המן במילוי תמרים אחוה 450 גרם נמצא פער של 85%. ברשת אושר עד ניתן לרכוש אותם בעלות 6.99 ש"ח בלבד בממוצע לעומת 12.90 ש"ח בממוצע ברשת קשת טעמים. אוזני המן במילוי שוקולד אחוה 450 גרם הפער הינו 80% (אושר עד הזול ביותר לעומת סופר ברקת היקר ביותר).

 

טבלת השוואת מחירי אוזני המן


 

 

הערות וסייגים לבדיקה

 

המחירים  נלקחו מנתוני הרשתות שבמאגר המחירים האינטרנטי דרך פלטפורמת פרייסז   
המחירים  נכונים לתאריך 11.3.19  
המחירים בממוצע רשתי   
המחירים  לא כוללים את סניפי אילת וסניפי האינטרנט   
מבצעים נלקחו בחשבון מלבד מבצעים אשר מותנים בחברות במועדון או בכרטיס אשראי כזה או אחר . מחירי מבצעים אלו עשויים להראות מחיר קופה שונה מזה שתועד  
הנתונים לא כוללים את כל הרשתות והסניפים בארץ   
ט.ל.ח