המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 04/09/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: היכן הכי משתלם לרכוש מצרכים להכנת סנדוויצ'ים?
עם פתיחת שנת הלימודים יצאו סיירי המועצה לצרכנות אל רשתות השיווק על מנת לאתר את המצרכים להכנת הסנדוויצ'ים לילדים: מפסטרמה ועד חמאת בוטנים, מגבינה צהובה ועד ממרח שוקולד וגם: מה פערי המחירים על הלחמניות ושקיות הסנדוויץ' בין הרשתות?

 

שנת הלימודים יצאה לדרך. הילקוטים , כלי הכתיבה והמחברות כבר נרכשו וייתכן שנותר תחום אחד שעדיין לא טופל והוא כמובן הסנדוויצ’ים של התלמידים לבתי הספר . בבדיקה השבוע נבדקו מחירים של מוצרים אשר עשויים להיות בסנדוויץ או להוות מוצר משלים כמו שקית אוכל ובקבוק מים. המחירים לקוחים ממאגר המחירים של פרייסז , נכונים לתאריך 30.8.17  . יש לשים לב כי גם בבדיקה זו לא נלקחו בחשבון מבצעים הקשורים לכרטיס אשראי / מועדון. בשל רמות המחירים הלא גבוהות של המוצרים והפערים הלא גדולים במיוחד , המחירים לא עוגלו מאחר ולספרות אחרי הנקודה יש משמעות.

 

בין המוצרים שנבדקו היו גבינה צהובה וגבינה קשה של מותגים שונים, טחינה גולמית מסוגים שונים, לחמניות, ממרח שוקולד של מגוון חברות, ממרחים מתוקים כגון חמאת בוטנים וממרח ביסקוויט לוטוס, נקנים יבשים פרוסים באריזה, סילאן, סלטי חומוס וטחינה, פסטרמה באריזה במשקים וגדלים שונים וגם אריזות לסנדויץ': סנדוויצ'ון ושקיות אוכל.

 

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, הנתונים מראים על פערים של עשרות אחוזים בין מחירי אותו מוצר ברשתות השונות . כמו כן , יש לשים לב כי חלק מהמוצרים הללו , במיוחד הממרחים הם בעלי תוקף וחיי מדף ארוכים ולכן במידה והילדים שלכם אוהבים את המוצר הזה במיוחד ונתקלתם במבצע משתלם אז שווה להצטייד במספר יחידות ולחסוך סכום משמעותי.

 

הפער המשמעותי ביותר שמצאנו היה במחירי הלחמניות הקלות: פער של 121% בין הזול והיקר ביותר (ויקטורי מול טיב טעם). פערים משמעותיים מצאנו גם במוצרים: גבינה צהובה חצי קשה דקה דקה 15% נעם 200 גרם, טחינה גולמית בארכה 500 גרם, ממרח שוקולד פרה חלבי עלית 500 גרם, חמאת בוטנים קלאסית סקיפי 462 גרם, חומוס עם טחינה חלק סלטי צבר 400 גרם, פסטרמה הודו בדבש 3% שומן טירת צבי 400 גרם ועוד.

 

המלצות המועצה לצרכנות: כדאי לתאם ציפיות עם הילדים לגבי העדפות שלהם בסנדוויץ וכך להימנע מקנייה מיותרת של מוצרים. חלק מהמוצרים ברשימה הם בעלי חיי מדף ארוכים . מדובר בעיקר במים ובחלק מהממרחים המתוקים. לכן, אם המוצר פופולרי בביתכם ונתקלתם במבצע משתלם במיוחד, כדאי לרכוש מספר יחידות של המוצר.


 

מחירי מצרכים להכנת סנדוויצ'ים  (לחצו להגדלה)

 

 

הבדיקה השבועית

 

מחירים של הסל השבועי מעודכנים לתאריך 29/08/2017  בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירים בממוצע רשתי ומעוגלים. סניפי האינטרנט ואילת אינם נכללים בדו"ח. אם מוצר חסר בסניף מעודכן המחיר הממוצע של המוצר בשאר הרשת, אם המוצר לא קיים ברשת ברגע הדגימה מוזן ממוצע המחיר הכללי. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים אינם מייצגים את כלל הרשתות בארץ.

 

הפער בין עלות הסל ברשת היקרה ביותר לרשת הזולה ביותר, בממוצע רשתי, עומד השבוע על 37%. יש לזכור כי ישנם פרמטרים נוספים להשוואה בין רשתות מעבר למחיר המוצר, בייחוד בהשוואה בין רשתות הבי-דיסקאונט לרשתות עירוניות.

 

הפער בין עלות הסל בסניף היקר ביותר לזול ביותר, מתוך אלו שנדגמו, עומד על 50%. יש לזכור ולציין כי זהו פער במחיר המוצר בלבד. ישנם פעמים רבות הבדלים באיכות המוצרים הטריים, ניקיון, נוחות ועוד בין הסניפים והרשתות השונות.

 

 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן