המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 14/02/2019

בדיקת המועצה לצרכנות: ירידה של 0.83% בעלות סל המוצרים בינואר בהשוואה לצדמבר
סל המוצרים הבסיסי שגובש על ידי משרד הכלכלה והתעשייה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עמד בחודש ינואר 2019 על 962.03 ש"ח. 'רמי לוי' הרשת הזולה ביותר, 'מגה בעיר' היקרה ביותר. הפער בין הרשת היקרה ביותר לזולה ביותר עומד על 22%, שהם 190 ש"ח

 

חולצות


המועצה לצרכנות ומשרד הכלכלה מפרסמים את נתוני סל המוצרים הבסיסי לחודש ינואר. סל המוצרים הבסיסי גובש ע"י הלמ"ס ומשרד הכלכלה והתעשייה והושק בחודש שעבר במטרה לאפשר תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין השחקניות השונות בשוק.


מהשוואת סל המוצרים עולה כי עלות הסל הממוצעת ברשתות המזון עמדה בחודש ינואר 2019 על  963 ₪, זאת לעומת החודש הקודם בו עלות הסל הממוצעת עמדה על 970 ₪- ירידה של 0.7% .

 

כמו כן נמצא פער של 22 אחוזים ₪ בין עלות הסל ברשת הזולה ביותר לבין הרשת היקרה ביותר. הסל הזול ביותר לחודש ינואר היה, כמו בחודש הקודם של רשת "רמי לוי" ועלותו מסתכמת ב-872 ₪ בחודש ינואר, ירידה של 0.5% מחודש דצמבר.

 

עלות הסל הגבוהה ביותר לחודש ינואר התגלתה ברשתות העירוניות-  "מגה בעיר" שהייתה היקרה ביותר, לאחריה "שופרסל" –  1,050 ₪ ובמקום השלישי רשת "קינג סטור" – 1,003 ₪. עלות הסל ברשת שופרסל דיל, אשר הנה ערוץ הדיסקאונט של שופרסל עמדה על 987 ₪, עלות הגבוהה במקצת מהממוצע.

 

 

סל המוצרים כולל 68 מוצרים בקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פרות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון. על מנת שתתאפשר השוואה של סל מוצרים אחיד נבחרו מוצרים ספציפיים תחת מתודולוגיה סדורה.

רשתות המזון שנכללו בהשוואה הנן הרשתות המוגדרות קמעונאי גדול לפי חוק המזון ושיעור מוצרי הסל הנמכרים בהן גדול מ-80%.

 

 

סל המוצרים הבסיסי כאמור, הוא כלי חדש של משרד הכלכלה והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המאגד תחת סל אחד את המוצרים הבסיסיים הנמכרים ביותר במשקי הבית בישראל ומאפשר להשוות את העלות המוחשית שלו בין הרשתות. הסל משמש להשוואה בין הרשתות וכשכך מאפשר תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר.

 

המחירים מבוססים על נתוני שקיפות מחירי המזון באמצעות אפליקציית "פרייסז".