המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 15/01/2017

בדיקת סיירת המועצה לצרכנות: הקפיצה של רשת 'מחסני שוק'
מבדיקה הסל השבועי עולה כי רשת 'מחסני שוק' נמצאה כזולה ביותר אחרי רמי לוי עם מחיר סל ממוצע הנמוך בעשרות שקלים מהממוצע. הסניפים הזולים ביותר של הרשת: בקרית גת, אשדוד ונשר. סופר דבאח עין המפרץ הסניף הזול בישראל

סופרלאחר שבשבוע שעבר הבאנו לכם את שלושת הסניפים הזולים ביותר בכל עיר ועיר, הפעם אנחנו רוצים להתמקד ברשת 'מחסני השוק'. הסיבה לכך היא אחת: מבדיקת סיירת המועצה לצרכנות השבוע נמצא כי המחיר הממוצע של כל סניפי הרשת ממקם אותה במקום השני כרשת הזולה ביותר, קצת מעל לרמי לוי. המחיר הממוצע של סל הקניות עומד על 692 ש"ח כשהממוצע הארצי עומד על 776 ש"ח, 84 ש"ח יותר.


השבוע בדקנו סל זהה ב-582 סניפים ברחבי הארץ בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

חמשת הסניפים הזולים ביותר של הרשת השבוע פרוסים הכל הארץ: מחסני השוק קרית גת, מחסני השוק אשדוד האורגים, מחסני השוק נשר - גרינברג, מחסני השוק יקנעם ומחסני השוק טבריה. הסניף בקרית גת הוא הסניף הזול ביותר מכולם וממוקם במקום השלישי הכללי לאחר סופר דבאח עין המפרץ ורמי לוי קניון בית שמש.

 

עשרת הסניפים הזולים של רשת מחסני השוק 

 

טבלה

 

הפער בין הרשת הזולה ביותר ליקרה, בממוצע, עומד על כ- 30%. הפער בין הסניף הזול ביותר והיקר ביותר עומד על 51%.


רמי לוי היא הרשת הזולה ביותר בממוצע עם סל בעלות 680 ש"ח. למעט מחסני השוק, גם הרשתות סופר דבאח, אושר עד, שופרסל דיל, יש חסד, קינג סטור, שוק העיר ויוחננוף נמצאות מתחת לממוצע. את רשימת הסניפים היקרים ביותר סוגרות הרשתות טיב טעם ומגה בעיר.

 

טבלה


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן