המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 27/08/2018

בדיקת המועצה לצרכנות: גם בקניית 'תלבושת אחידה' לבית הספר ניתן לחסוך עשרות שקלים
המועצה לצרכנות, בשיתוף משרד הכלכלה, ערכה בדיקה לקראת החזרה ללימודים של מחירי חולצות עם סמל בית הספר בין אתרי האינטרנט וגילתה פערי מחירים שיכולים לחסוך לכם עשרות שקלים

 

חולצות


לקראת החזרה ללימודים, בנוסף לקניות הספרים, הילקוטים והציוד לתלמיד, נדרשים התלמידים, במגוון גדול של בתי ספר, גם להגיע בתלבושת אחידה – חולצת טריקו בצבעים שונים עם סמל בית הספר.

מבדיקה שערכנו במועצה לצרכנות ניתן למצוא מגוון אתרי אינטרנט שדרכם ניתן לרכוש את החולצות ובכך לחסוך עשרות שקלים גם עבור נושא זה. בבדיקה בחנו 6 אתרים: golf & kids, קסטרו, Sense, תלבושת מבית דלתא, תן טריקו ו-select. בכולם בדקנו את מחירה של חולצת טריקו בנים שרוול קצר מידה 12. חשוב לציין כי לא בוצעה בדיקת איכות, אלא בדיקת מחירים בלבד.

כפי שניתן להתרשם מהטבלה המצורפת, קיימים פערים בין האתרים השונים. זאת ועוד, בימים אלו יוצאים אתרי אינטרנט במבצעים מיוחדים על רכישת כמות חולצות במחיר משתלם מאוד.

יחד עם זאת, המועצה לצרכנות מזכירה לציבור הצרכנים כי עסקה הנעשית באמצעות האינטרנט נחשבת עסקת מכר מרחוק שבה חשוב מאוד לוודא שאכן בחרתם את המידה הנכונה ואת סמל בית הספר הנכון.

הסיבה לכך שהחוק אינו מאפשר ביטול עסקאות מכר מרחוק לרכישת "מוצרים שיוצרו במיוחד עבור הצרכן". רכישת חולצות תלבושת אחידה לבית הספר, שעליהן הוטבע סמל בית הספר, נכנסות תחת הקטגוריה הזו.

המועצה לצרכנות מזכירה כי במקרה של אי אספקת סחורה יש לפנות לבית העסק ובמקרים מסויימים ניתן לבטל את העסקה. כמו כן, ממליצה המועצה לצרכנות, בטרם רכישת כמות גדולה, לקנות תחילה מספר מצומצם של חולצות על מנת לוודא שהאתר עומד במועד האספקה שהובטח ושאיכות המוצר והמידה לשביעות רצונכם.

שנת לימודים מוצלחת ומהנה!

 

בדיקת הדפסת חולצות לבית ספר בהזמנה באינטרנט

סייגים לבדיקות
הבדיקה נעשתה ב-1.8.2018
הבדיקה נעשתה עבור חולצת טריקו בנים שרוול קצר מידה 12
ייתכן וישנם הבדלי איכות בין סוגי הבדים. הבדיקה הינה עבור המחיר בלבד ולא על איכות
המבצעים נכונים ליום הבדיקה. באחריות הצרכן להיכנס לאתר ולוודא את המחיר ושהמבצע עדיין ממשיך
מדובר בבדיקה אקראית. ייתכן שישנם אתרים נוספים שלא נבדקו
ט.ל.ח
 


 לצפיה בכתבה בנושא מתוך תכנית חסכון לחצו כאן >>