המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 03/01/2016

בדיקת המועצה לצרכנות: מה עשה הסל שלכם מינואר עד דצמבר?
סיירי המועצה לצרכנות ערכו בשבוע האחרון של דצמבר 2015 בדיקה זהה של סל מוצרים שאותו בדקו בתחילת ינואר 2015. התוצאות לא מפתיעות. וגם: הסניפים והרשתות הזולות והיקרות ביותר השבוע

 זה שבמהלך שנת 2015 היתה עליית מחירים - את זה כולנו יודעים, אבל בכמה באמת עלו המחירים ומיהי הרשת שהעלתה את המחירים באופן הניכר ביותר?

 

לקראת סוף השנה רצינו לבדוק מה השתנה בין ינואר 2015 לדצמבר 2015.  חזרנו לסל שבדקנו בחודש ינואר והשוונו בין עלות הסל ברשתות העיקריות אז והיום. אנחנו רואים שבכל הרשתות , ללא יוצא מן הכלל , עלות הסל דצמבר יקרה בשיעור של בין 2-8 אחוז מעלות הסל בינואר. בגרף שלפנינו אפשר לראות את ההשוואה כולה. אגב, נתון מעניין: הסל עצמו לא השתנה למעט אריזת נוזל הכלים שבסל קטנה מ-750 מ"ל ל-650 מ"ל אך הדבר כאמור כלל לא משפיע על המחיר.

 

 

לצפיה בכתבה מתוך תוכנית חסכון

 

 

הבדיקה השבועית

 

השבוע בדקנו סל של 42 מוצרים שונים שנבדקו ב- 90 סניפים הפזורים ברחבי הארץ. חשוב לציין: כרטיסי חבר/מועדון אינם נלקחים בחשבון. מבצעים מותנים נלקחים בחשבון עד סכום של 200 ₪. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.

 

הפער בין הסל הזול ביותר שנמצא ליקר ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו עומד על כ-31% , פער של  כ-143  ₪ בין הסניפים השונים עבור אותם המוצרים. הפער בין ממוצע הרשת הזולה ביותר ליקרה ביותר, מקרב הסניפים שנבדקו, עומד על כ- 23% .

 

בראש רשימת עשרת הסניפים הזולים נמצא השבוע לראשונה סניף ויקטורי ביג צ'ק פוסט חיפה. מבט ברשימה מראה כי לא פחות מ-6 סניפים על ציר צ'ק פוסט-קריות-נהריה נמצאים בעשיריה הפותחת. התחרות באזור הזה ממשיכה להיות לוהטת. ברשימת עשרת הסניפים היקרים השבוע יש כמו תמיד סניפים ממגוון רשתות רחב למדי .טיב טעם בראש הרשימה עם 3 סניפים ואליה מצטרפים סניפים של שופרסל שלי , מגה בעיר , הכי זול וזול בשפע.

 

שימו לב כי 3 סניפים בחיפה נמצאים ברשימת עשרת הסניפים היקרים ביותר השבוע . שניים מהם הם של רשת מגה בעיר. השבוע אנחנו נתקלים בתופעה חריגה : שני סניפים שנמצאים באזור התעשיה הישן בראשל"צ, אזור בו מצויים מספר סניפים הם היקרים ביותר מבין סניפי הרשת שלהם שנבדקו השבוע. מדובר בסניפים של טיב טעם ושל יינות ביתן.

 

מי אמר כי בפריפריה יקר יותר? נהוג לחשוב שבמקרים רבים הפריפריה נפגעת בשל המרחק וחוסר התחרות שבה. השבוע אנחנו למדים שלא דווקא: מתוך 10 הסניפים היקרים ביותר השבוע , 7 מהם נמצאים בערים הגדולות : ב"ש , ת"א , חיפה ,פ"ת וראשל"צ. גם כשמסתכלים מזווית אחרת ובודקים איפה הסניף הכי יקר השבוע בכל רשת אז מוצאים נתונים דומים מאוד.

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן

 

 

היכנסו לבדוק בעצמכם היכן הסל הזול ביותר באיזור מגוריכם. לכניסה למנוע השוואת המחירים לחצו כאן

 

 

להרשמה לשירות סמ"ל - קבלת רשימת הסופרים הזולים ישירות למייל לחצו כאן