המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 15/05/2017

בדיקת המועצה לצרכנות: מה קרה למחירי הגלידות לעומת השנה שעברה?
לקראת הקיץ, בדקו סיירי המועצה לצרכנות את מחירי מארזי הגלידות וגילו כי רוב המחירים קפצו. וגם: סל הגבינות והשליטה הבלעדית של רשת רמי לוי ברשימת הסניפים הזולים ביותר בארץ

 

תקופת האביב ותחילת הקיץ היא התקופה שבה מכירות הגלידה מזנקים וזמן טוב לבחון את המחיר שאנחנו משלמים בסופר כדי להתקרר מעט. עבור אותה הגלידה בדיוק , תוכלו למצוא פער של עשרות אחוזים במחיר בין הרשתות השונות. יצאנו לבדוק חמישה סוגי גלידות שונות: שוקולד בן & ג'ריס 500 מ"ל, בטעם שוקולד בלגי חלבי בד"ץ לה קרמריה 1.4 ליטר, וניל צרפתי חלבי קרמיסימו שטראוס 1.33 ליטר, שמנת בטעם וניל ג'ויה 500 מ"ל, שמנת טירמיסו קארט ד'אור 520 מ"ל. כמו כן ערכנו בדיקה של המחירים השנה לעומת השנה שעברה.

 

שימו לב למשל בפער בגלידת גלידת שמנת בטעם וניל ג'ויה 500 מ"ל בעוד שברשת מגה בעיר/יינות ביתן היא עולה בממוצע 23 ש"ח, את אותו מארז בדיוק ניתן לרכוש בעשרה שקלים בלבד בממוצע ברשת רמי לוי. 13 ש,ח הבדל! לעומת זאת, גלידה בטעם שוקולד בלגי חלבי בד"ץ לה קרמריה 1.4 ליטר כמעט ואין הבדל בין הרשתות, פער של שקל לפה שקל לשם, מה שמראה שאין חוקיות ברורה. כך המצב גם בשאר הגלידות.

 

אבל אם בוחנים את המחיר השנה לעומת התקופה אשתקל, כאן כבר מקבלים תמונה ברורה יותר. ברשת רמי לוי למשל מוצרי לה קרמריה עלו ב-19 אחוז, הגבוה ביותר שמצאנו. ברשת יינות ביתן וויקטורי, מוצרי קרמיסימו עלו ב-13 אחוז בממוצע, גם כן גבוה יחסית. לעומת זאת, ראוי לציין לטובה כי ברשת מחסני השוק מוצרי קארט ד'אור ירדו ב-22 אחוזים ובשוק העיר מוצרי בן אנד ג'ריס ירדו ב-17 אחוזים.


מחירי מארזי גלידות 10.5.17 + השוואה לבדיקה ביולי 2016  (לחצו להגדלה)

 

לחצו להגדלה

 

הבדיקה השבועית

 

לקראת שבועות הקרב ובא בנינו סל המורכב רובו ממוצרי חלב. הסל מכיל מוצרים רבים המתאימים לחג כמו מגוון גדול של גבינות פשוטות ומיוחדות , פסטות מסוגים שונים , פירות , יינות , אביזרי אפיה לעוגות ועוד . אנחנו מוצאים פער של כ-22% בין הרשת הזולה והיקרה ביותר מבין אלו שנבדקו . בכל אופן , אנחנו נמשיך לבדוק ולעקוב האם יהיו מבצעים רבים ממש לקראת החג וכך גם עלות הסל ברשתות תרד.


 
הבדיקה כוללת 534 סניפים בכל רחבי הארץ של 9 רשתות. הנתונים הינם בהסתמך על מידע שנאסף ממאגר המחירים האינטרנטי ומתצפיות שטח. בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז). מחירי רשתות טיב טעם, קינג סטור, סופר דבאח ע"י תצפיות שטח. כל המחירים בממוצע רשתי ועוגלו לשקלים שלמים. סניפים באילת אינם נכללים בדו"ח. רשתות כגון טיב טעם וקואופ שופ אינן מופיעות כרגע במאגר. רשתות קטנות (כגון קינג סטור) אינן מחויבות להעלות נתונים. חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי חבר מועדון וכרטיסי אשראי. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה. הנתונים נכונים ליום פרסום הידיעה בלבד.

 

השבוע, השליטה של רשת רמי לוי ברשימת הסניפים הזולים ביותר היא בלעדית לחלוטין. כל 50 הסניפים הזולים בישראל הם של רמי לוי כשהזול ביותר הוא הסניף בנהריה בעלות של 853 ש"ח. הרשת הממוקת במקום השני, אבל הרבה מאחור, היא רשת שופרסל דיל שעוקפת השבוע את הרשתות ויקטורי, ויוחננוף. סוגרות את הרשימה סניפי חצי חינם ומגה בעיר.

 

 


 

לרשימת הסניפים המלאה והמוצרים שנסרקו השבוע לחצו כאן

 

 

לדירוג הרשתות לפי המחיר הממוצע בסניפים לחצו כאן