המועצה > חדשות ועדכונים > ארכיון בדיקות המועצה לצרכנות
תאריך: 20/04/2020

בדיקת המועצה לצרכנות לרגל הרמדאן: איזו רשת היא הזולה ביותר?
לקראת הרמדאן - תוצאות בדיקת מחירים של המועצה הישראלית לצרכנות מראה על פער של עשרות אחוזים בין הרשתות: רשת סאלח דבאח היא הזולה ביותר בסל הרמאדן

 


הרמדאן, הנחשב גם כ'החודש המבורך' הינו החודש החשוב ביותר בלוח השנה המוסלמי, והוא מתאפיין בשיאי צריכה ובהוצאה כספית ניכרת. שעון הקיץ , והסגר בשל הקורונה, מאריכים את  הצום (החל משש בבוקר ועד שמונה בערב, לערך). ארוחת הסח'ור (הארוחה המציינת את תחילת הצום ונערכת לפנות בוקר) מקבלת משמעות גדולה יותר, ומנתוני המועצה לצרכנות- גם יקרה יותר.

 

הבדיקה נערכה באמצעות אתר פרייסז (pricez) ביום  19.4.20 נבדקו מחירי  22 מוצרים שכיחים לסעודת הרמדאן. (בשר, אורז, (ממוצע רשתי, כולל מבצעים לכלל הלקוחות – ללא מבצעי אשראי וללא מבצעי מועדוני לקוחות). הבדיקה העלתה פערי מחיר בין הרשתות –  בעוד שסל המוצרים יעלה בסלאח דבאח 237 ₪- ישלמו בטיב טעם על אותו הסל 342 שקלים.

 

עופר מרום, מנכ"ל המועצה הישראלית לצרכנות: "הבדיקה שערכנו מעלה פערים משמעותיים בין הרשתות, פערים שיכולים להתבטא בכסף רב עבור הצרכנים, במיוחד כשמדובר ב-30 יום של חג, והגידול בהוצאות הוא בלתי נמנע. אני קורא לצרכנים  לערוך בדיקת מחירים ולא להתעלם מהפרשים של עשרות אחוזים במחיר של אותו מוצר בין הרשתות השונות."  

 

*  מחירים  מעודכנים לתאריך 19.4.2020 בהתאם לנתונים שהעבירו הרשתות למאגר המחירים האינטרנטי (הופקו באמצעות פלטפורמת פרייסז)
*   מחירים בממוצע רשתי  
*   במידה ולא קיים מחיר של מוצר מסוים בכל הרשת , נלקח בעבור אותו מוצר המחיר הממוצע הכללי של כל הרשתות שנבדקו
*  חשוב לציין: מבצעים נלקחים בחשבון למעט מבצעי כרטיסי אשראי ומועדון. מבצעים אחרים וכרטיסים אלו עשויים להשפיע על המחיר הסופי בקופה.  

 

לצפיה ברשימת המוצרים ונתוני הבדיקה המלאים לחצו כאן >>